"Klaipėdos muzikos pavasaris" kviečia į sakralinės muzikos koncertą Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje
Po koplyčios skliautais aidės Charlio Gounod „Iškilmingos mišios šv. Cecilijos garbei“. Šventoji Cecilija yra krikščionių šventoji kankinė, kuri buvo kankinta ir nukirsdinta už tikėjimą ir krikščionybės platinimą. Pasakojama, kad melsdamasi šv. Cecilija girdėdavo muziką ir net vedama nukirsdinti giedojo Dievą šlovinančias giesmes. Cecilija laikoma muzikos ir muzikantų globėja. Šiai šventajai atminti rengiami sakralinės muzikos koncertai.
Prancūzų kompozitorius romantikas Charlis Gounod išgarsėjo operomis „Faustas“ ir „Romeo ir Džuljeta“. Išskirtinis jo muzikos bruožas – melodingumas. Jis buvo įsitikinęs, kad būtent melodija yra įtikinamiausia žmogaus pergyvenimų ir minčių išraiškos priemonė. Ch. Gounod „Iškilmingos mišios Šv. Cecilijos garbei“ yra žinomiausias jo bažnytinės muzikos kūrinys. Kūrinys pirmą kartą buvo atliktas Paryžiuje 1855 metais Šv. Cecilijos dieną (lapkričio 22-ąją). Premjeros klausęs kompozitorius Camille`is Saint-Saënsas vėliau rašė: „Šios mišios sukėlė savotišką svaigulį: jų paprastumas, dydis, spinduliuojanti šviesa, sklindanti per muzikos pasaulį tarsi aušra, stebino publiką, atrodė, kad prisilietė genijus... šviesa spinduliavo iš šių mišių...pradžioje jautėmės apakinti, tuomet apsvaigę ir užvaldyti“. Ch. Gounod šias mišias rašė solistams, mišriam chorui ir dideliam simfoniniam orkestrui.
Šv. Asyžiečio koplyčioje skambės jų versija solistams, chorui ir vargonams. Kūrinį atliks Klaipėdos choras „Aukuras“, diriguojamas meno vadovo Alfonso Vildžiūno, solo partijas dainuos Rasa Ulteravičiūtė (sopranas), Tadas Jakas (tenoras) ir Valdas Kazlauskas (baritonas), vargonuos Vilimas Norkūnas.
Te muzikos garsai pakylės ir įkvėps prisikėlimo dvasios!
Rašyti komentarą