Klaipėdos senamiestį žadins "Kaminkrėčio vasara"

Klaipėdos senamiestį žadins "Kaminkrėčio vasara"

Rugpjūčio mėnesį klaipėdiečius susiburti senamiesčio Meridiano svere kvies „Kaminkrėčio vasara“.

Kaminkrėčio istorija buvo pradėta skulptoriui Klaudijui Pūdymui ant Kepėjų g. esančio pastato stogo užkėlus apie 300 kg sveriančią Kaminkrėčio skulptūrą. Šio herojaus atsiradimas senamiesčiui ne tik suteikė gyvasties, bet ir sukūrė savotišką legendą – sakoma, kad palietus prie pastato sienos pritvirtintą Kaminkrėčio sagą, visus aplankys laimė.

Nuspręsta, kad atėjo laikas Kaminkrėtį prikelti, žadinant Klaipėdos gyventojų bendrystės jausmą per šokius, muziką, mankštas ir kitas, bendruomenę susiburti skatinančias veiklas.

Jau pirmąjį „Kaminkrėčio vasaros“ penktadienį, rugpjūčio 9 d. vakarą, neabejingų senamiesčiui klaipėdiečių Meridiano skvere lauks šokių studija „Akredus“. Prisijungti šokių aikštelėje po atviru dangumi vilios Salsos, Bachatos ir Kizombos ritmai. Kviečiami visi šių šokių mylėtojai.

Rugpjūčio 10 d. vakarą koncertinę programą dovanos mylimas klaipėdiečių duetas – Gytis ir Evelina Šimelioniai. Jie džiaugiasi galėdami prisidėti prie to, kad senamiestis būtų gyvas ne tik didžiųjų renginių metu, bet ir kuriant tradicijas.

„Galima justi, kad klaipėdiečiams trūksta tokių renginių kaip šis, todėl palinkėčiau Klaipėdos senamiesčiui nemiegoti ir kvėpuoti kultūra bei menu“, - kalbėjo muzikantas G. Šimelionis.

Taip pat rugpjūčio 10-osios vakarą savo patirtimis ir ieškojimais per muziką dalinsis Vaidotas Valiukevičius, grupės „THE ROOP” vokalistas. Ilgą laiką Klaipėdoje gyvenęs atlikėjas ypač palaiko tokias uostamiesčio senamiestį atgaivinančias iniciatyvas.

„Leisdamas laiką Klaipėdoje pastebėjau, kad gyventojai turėdami tokį nuostabų senamiestį jo neišnaudoja. Tačiau kiekviena tokia iniciatyva skatina žmones vėl susirinkti istorinės vietose ir pajusti klaipėdišką dvasią. Šis renginys apjungs net kelias žmonių kartas. Tai labai gražu, kadangi senamiesčio sienos be žmonių yra tik pusiau gyvas elementas “, - sakė atlikėjas.

Kiekvieną rugpjūčio sekmadienį, nuo rugpjūčio 11 d., miestelėnai rytą pasitiks su Kęstučio Buiškio vedama Tai Chi mankšta, kuri pabudins kūną ir sielą, duos gerą startą dienai. Nuo 15-os metų Kęstutis domisi Rytų filosofija, kovos menais, joga, sveikatingumo mankštomis, masažu bei netradicine medicina, tad sekmadienio mankštos metu dalinsis Tai Chi pratimais ir būsenomis.

Tą patį rytą, visi atvykę galės apsilankyti blusų turguje, kur bus galima rasti ir įsigyti įdomių senoviškų ar iš senolių paveldėtų daiktų. Esant norui, žmonės gali prekiauti ir savo relikvijomis. Kviečiame ir didelius ir mažus atsinešti savo nebenaudojamus daiktus, relikvijas, žaislus ir panašiai (išskyrus rūbus) ir suburti blusų turgų.

Kad sekmadienis būtų žaismingas ir pilnas vaikiško juoko, kviesime tėvelius ir jų vaikučius sudalyvauti akcijoje „Atnešk sagą – prisidėk prie miesto laimės“. Norėdami atgaivinti Kaminkrėčio legendą, rinksime nebenaudojamas žmonių sagas, kurias klijuosime ant Kaminkrėčio vasaros scenos, taip papuošdami skvero renginius ir daugindami laimę.

Kiekvienas vaikas, atnešęs sagą ar daugiau jų, galės dalyvauti veidukų piešime ir tapti savo svajonių herojumi. Taip pat skvere vyks burbuliatorius, kur vaikai ir tėveliai už atneštas sagas galės mokintis daryti didžiulius burbulus, patys pūsti savo atsineštus burbulus ir taip sukurti spalvotą bei trapų muilo burbulų pasaulį.

Artėjančių rugpjūčio savaitgalių metu, programa nė kiek nenusileis – vyks „Baltojo kiro“, „Pinigautojų“, „Baltų varnų“, Ingajos, Andriaus Kaniavos ir Bjele koncertai; Lietuvos Grill & BBQ mėgėjų čempionatas; „Kaminkrėčio pokalbiai“ su įdomiais klaipėdiečiais; Klaipėdos gatvės maisto festivalis – ir dar daugiau.

Vienu ryškiausių akcentų taps Baltijos kelio 30-mečiui skirtas, Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių vėliavomis puoštų Meridiano burių pakėlimas rugpjūčio 23 d.

„Kaminkrėčio vasaros“ idėjos autorius Marius Tumšys tikisi, kad „Kaminkrėčio vasara“ padės įveiklinti ir papuošti dar vieną Klaipėdos erdvę.

„Norisi, kad ši aikštė būtų gyva. Kažkada gyvybę įgavo Žvejų g. atkarpa nuo Biržos iki Pilies tilto – norisi šį šurmulį perkelti ir prie Klaipėdos simbolio „Meridiano“. Kviečiame visus tiesiog pasitiesti pledukus ir būti senamiestyje, leisti laiką šalia upės, sėdėti šalia esančiose kavinėse – „Herkaus Kanto“ bare, „The Portobello“, „VINVINO“, „Vero Cafe“, pačiame „Meridiano“ restorane. Scena pasirodymų metu bus pasukta taip, kad matytųsi iš visų šių pusių. Taigi, norime jus pakviesti tiesiog būti drauge“, - apie artėjantį „Kaminkrėčio vasaros“ renginių ciklą pasakojo M. Tumšys.

Rugpjūčio 9 d. – 19.00 – 22.00 val. Salsa, Bachata ir Kizombos ritmai drauge su šokių studija „Akredus“

Rugpjūčio 10 d. nuo 20.00 val. Gytis ir Evelina Šimelioniai

21.00 val. Vaidotas Valiukevičius (The Roop)

Rugpjūčio 11 d. nuo 10.00 val. Tai Chi mankšta kartu su Kęstučiu Buiškiu.

10.00 – 16.00 val. Klaipėdos blusų turgus.

12.00 – 16.00 val. Burbuliatorius ir veidukų piešimas vaikams.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder