„Kuriame Lietuvai“ kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru

„Kuriame Lietuvai“ kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru

Tai bus koncertas, kuriame patirsite šių dienų Lietuvą. Laisvos valstybės kompozitoriai praturtina pasaulio koncertų salių programas, bet yra mylimi ir vietinių kolektyvų. Vienas tokių – Vilniaus m. savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, kuris balandžio 6 dieną, penktadienį, 18:30 val., Klaipėdos koncertų salėje pristatys programą „Kuriame Lietuvai“, skirtą Lietuvos valstybės 100-mečiui. Koncerte dalyvaus solistai Liudas Mockūnas (saksofonas) bei Fortepijoninis trio „Kaskados“: Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė), Albina Šikšniūtė (fortepijonas).

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas ir ilgametis meno vadovas Donatas Katkus pernai kolektyvo lyderio postą perleido jaunesniam kolegai Modestui Barkauskui. Šis netrukus dar kartą įrodė savo profesionalumą ir pateisino pasitikėjimą: laimėjo Bronzinę batutą – prestižinio G. Fitelbergo dirigentų konkurso Lenkijoje apdovanojimą.

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Iš kitų Lietuvos kolektyvų šis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Šiandien jo repertuare – daugelio Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų.

Ant M. Barkausko ir vilniečių orkestro pultų šįkart bus būtent tik lietuvių autorių kūriniai. Programa „Kuriame Lietuvai“ pristatys plačią retrospektyvą, pradedant dabarties lietuvių muzikos klasiko, pernai 80-metį paminėjusio kompozitoriaus, pedagogo, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Osvaldo Balakausko ir baigiant kompozicijos studijas Didžiojoje Britanijoje pradėsiančio 22 metų jaunuolio Ryčio Juškaičio kūriniu.

Koncerte atliekamo O. Balakausko opuso „Spengla Ūla“ pavadinimas kilo iš dviejų Lietuvos upelių – Spenglos ir Ūlos vardų. Spengla ir gražiausia Lietuvos upė Ūla išteka iš Merkio ir vingiuoja per smėlingų lygumų ir žemyninių kopų kraštą... Kūrinio stilistika artima postminimalizmui ir pasižymi nuolatiniu draivu, tolydžiai intensyvėjančiu ritmu bei tirštėjančia harmonija.

R. Juškaičio jaunatviškas maksimalizmas išsilies kūriniu „Judėjimas – viskas,   tikslas – niekas“, kurio solo partiją grieš kūrėjo mama – puiki smuikininkė, šiuolaikinės muzikos entuziastė ir naujų kūrinių atsiradimo iniciatorė Rusnė Mataitytė.

Efektingą Lietuvos nacionalinės premijos laureatės Ramintos Šerkšnytės Koncertą saksofonui ir orkestrui bei Gintaro Sodeikos opusą paslaptingu pavadinimu „Tuba plumbum DNG“ su orkestru gros Liudas Mockūnas. Tai saksofonininkas ir kompozitorius, kurio vardas, pasak muzikologės Jūratės Kučinskaitės, „garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą“. Skambės ir jauniausios kartos kūrėjo Dominyko Digimo kompozicija „no sense“, susižėrusi net 3 apdovanojimus 2017 m. geriausio lietuvių kompozitoriaus kūrinio rinkimuose.

Patyręs profesionalų ansamblis fortepijoninis trio „Kaskados“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras interpretuos pernai jo jubiliejui parašytą Loretos Narvilaitės kompoziciją „Mano erdvės aplenkia industrinio liūdesio miestus“. Joje, pasak autorės, „nuolat pulsuojanti, besiveržianti į priekį ir aukštį garsų tėkmė sklaido debesis virš industrinio liūdesio miesto...“

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir kompozitoriai Lietuvai kuria nepamirštamas muzikines patirtis, kurios, pirmiausia, skiriamos Jums, mieloji publikai! O ką savo kasdienybėje Lietuvai kuriate Jūs? Galbūt šis „Klaipėdos muzikos pavasario“ vakaras ir Jus įkvėps kūrybai?

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder