Medžiotojai mini savo globėjo šv. Huberto dieną

Medžiotojai mini savo globėjo šv. Huberto dieną

Didelis būrys medžiotojų iš visos Lietuvos sekmadienį po vidurdienio susirinks Vilniaus Rotušės aikštėje švęsti savo globėjo šv. Huberto dieną. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija kartu švęsti kviečia visus sostinės gyventojus bei Vilniaus svečius.

Šventė prasidės vidurdienį medžiotojų eisena nuo Katedros aikštės iki Rotušės aikštės. Čia planuojamas medžiotojų pasisveikinimas su miestelėnais ir miesto svečiais. Po to prasidės koncertas, kuriame dalyvaus Vilniaus medžiotojų draugijos medžioklinių ragų orkestras, vyrų choras "Varpas", saksofonistas Petras Vyšniauskas, dainininkas Deivis.

Medžiotojai atėjusiems kartu su jais švęsti pasiūlys paragauti tradicinių savo patiekalų, vyks muzikinių kolektyvų pasirodymai.

Tikroji medžiotojų globėjo šv. Huberto diena yra lapkričio 3-ioji, tačiau jau tradicine tampanti šventė Vilniuje paprastai rengiama artimiausią savaitgalį.

Lietuvoje yra 32 tūkst. medžiotojų, tai sudaro apie 1 proc. visų gyventojų. Tai nedaug, palyginti su kitomis Europos šalimis, kur medžioklė turi labai senas ir gilias tradicijas. Pavyzdžiui, Vokietijoje medžiotojų yra 351 tūkst., Danijoje - 165 tūkst., Suomijoje - 308 tūkst., Norvegijoje - 190 tūkst., Švedijoje - 290 tūkst., o Lenkijoje - 160 tūkst. Daugiausia medžiotojų Europoje turi Prancūzija - per 1,3 mln.

Medžiotojai už savo pomėgį aktyviai praleisti laiką gamtoje moka ne tiktai nustatytus mokesčius, bet ir daug savo laisvalaikio valandų skiria konkretiems darbams: medžioklės plotuose sodina žvėrių mėgstamus augalus, žiemą veža į miškus pašarų, kala inkilus ir rengia lizdavietes antims bei kitiems paukščiams, giliomis žiemomis stato palapines kurapkoms, saugo žvėrelius nuo plėšrūnų, reguliuodami jų gausumą. Medžiotojams taip pat tenka rūpintis žvėrių daromos žalos prevencija ir atlyginimu, saugoti gyvūnus nuo brakonierių ir atlikti daug kitų prievolių.

Mūsų šalyje gyvena daugiau kaip 70 rūšių žinduolių ir apie 300 rūšių paukščių, iš jų medžiojami 16 rūšių žvėrys ir tiek pat rūšių paukščių.

Lietuvos faunos populiacija kinta. Štai po Antrojo pasaulinio karo šalyje bebuvo likę apie 90 briedžių, 100 tauriųjų elnių, 8500 stirnų, nebuvo nė vieno bebro.

2011 m. apskaitos duomenimis, Lietuvoje yra apie 6800 briedžių, 22 tūkst. tauriųjų elnių, 120 tūkst. stirnų, 55 tūkst. šernų. O bebrų kasmet daugėja ir jau yra daugiau kaip 45 tūkst.

2010-2011 m. medžioklės sezone mūsų medžiotojai sumedžiojo 198 briedžius, 1496 tauriuosius elnius, 18 444 stirnas, 34 221 šerną, 18 180 lapių, 18 821 bebrą, 12 665 antis.

Kiekvieno medžiotojo svajonė yra sumedžioti galingus, šakotus ragus užsiauginusį, kitaip tariant - sulaukusį trofėjinės brandos elnią, briedį ar galingų ilčių savininką šerną. Iš daugiau kaip aštuoneto tūkstančių Lietuvos medžiotojų turimų įvairiose parodose medaliais įvertintų medžioklės trofėjų įspūdingiausios ir gausiausios šernų ilčių (2344), stirninų (2201) ir tauriųjų elnių (1770) ragų kolekcijos. Lietuvoje sumedžiotų mangutų kaukolės, barsuko ir vilko kaukolės, vilko kailis, stirnino ir stumbrų ragai yra geriausių pasaulyje medžioklės trofėjų dešimtukuose, pažymima Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pranešime.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder