Stintų šventėje Palangoje nuobodžiauti neteks

Stintų šventėje Palangoje nuobodžiauti neteks

Stintų šventė į Palangą šiemet kviečia vasario 7-9 dienomis. Ji žada būti turininga ir įdomi, gausi tradicinių pramogų bei paįvairinta naujovėmis.

Jau penktadienį Vytauto gatvėje išsirikiuos tautodailininkai bei kulinarinio paveldo meistrai - prasidės tradicinis kermošius, kuris šiais metais skirtas Tautodailės metams paminėti. Čia bus galima įsigyti originalių Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos geriausių tautodailininkų dirbinių, taip pat ir kulinarinio paveldo atstovų siūlomų gardėsių.

Greta kermošiaus, Centrinėje miesto aikštėje, įsikurs ir šiųmetė Stintų šventės naujovė - Amatų kiemas. Jame savo dirbinius bei amatus demonstruos medžio drožėjai, kalviai, kitų amatų atstovai.

Pirmą kartą Palangoje bus pristatomas ir tautinių juostų ir austų rankšluosčių rekordas - tekstilininkų bei kolekcininkų Daivos ir Arūno Dudėnų austų juostų bei rankšluosčių paroda. Sutuoktiniai senovines austas juostas bei tautinius rankšluosčius kolekcionuoti pradėjo prieš dešimtmetį, tad dabar savo kolekcijoje turi apie 600 eksponatų.

Šeštadienio rytą Jūros tiltą apguls žvejai - čia vyks tradicinės Stintų meškeriojimo varžybos. O Jūratės ir Kastyčio skvere savo išmonę demonstruos geriausi šalies grilio meistrai - čia vyks žuvies barbekiu čempionatas.

Be abejonės, daugiausiai pramogautojų Stintų savaitgalį privilios J. Basanavičiaus gatvė. Čia tradiciškai bus galima paskanauti tiesiog lauke gaminamos - kepamos, verdamos ar kitais būdais ruošiamos stintos, o į namus lauktuvių parvežti bus galima ir šviežios stintos. Jos įsigyti siūlys vietos žvejai.

J. Basanavičiaus gatvėje skambės muzika, vyks įvairios žvejiškos atrakcijos bei rungtys, kuriose jėgas išmėginti galės visi norintieji.

Dar vieną šventės naujovę palangiškiai šventės svečiams pristatys Nepriklausomybės aikštėje. Šią aikštę šeštadienį padabins tautodailininko Lino Žulkaus kartu su bendraminčiais sukurta Didžioji stinta. Pavakare bus surengtos jos palydos J. Basanavičiaus gatve iki jūros tilto.

Paplūdimyje, vietoje, kur susijungia gamtos stichijos - vanduo, oras, žemė - Didžioji stinta bus sudeginta.

„Taip pristatysime ir ugnies stichiją. Ši Ugninė stinta sujungs visas stichijas ir taps savotiškas sėkmės užtaisas pajūrio žvejams", - sakė vienas iš šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder