"Lietuva – jūrinė valstybė" - apie įprastą, bet nepaprastą keltininkų misiją

"Lietuva – jūrinė valstybė" - apie įprastą, bet nepaprastą keltininkų misiją

Grįžusi iš pasiplaukiojimo didžiausiu Lietuvos keltu „Victoria Seaways“, laidos „Lietuva – jūrinė valstybė“ kūrybinė grupė vėl išplaukia. Tik šįkart keliausime su AB „Smiltynės perkėla“ laivynu.

Keltai, dešimtmečiais jungiantys Klaipėdos ir Kuršių nerijos krantus, paprastam piliečiui toks įprastas daiktas, kaip namie esantis šaldytuvas, telefonas ar lova. Keliaujame iš kranto į krantą, gėrimės uosto akvatorijos vaizdais ir turbūt net nesusimąstome, kas juos valdo, ar tai sunki pareiga, kiek keltininko darbe romantikos, o kiek atsakomybės?

Visi šie klausimai kirbėjo ir laidos kapitono Henriko Vaitiekūno galvoje. Kartu su grupės „Picaso“ vaikinais visą dieną praleidęs tarp dviejų krantų, senas klaipėdietis Henrikas sužinojo daug įdomių, o pensinio amžiaus žmonėms - ir itin aktualių dalykų. Tačiau bene didžiausiu atradimu tapo kelto „Baltija“ kapitono Mindaugo Butilkino prisipažinimas, jog jam sunkiausias darbas - ne per audras suvaldyti keltą, ne kasdien dešimtis kartų švelniai priglausti laivą prie vieno ar kito kranto, bet...

Laidą „Lietuva – jūrinė valstybė“ žiūrėkite sekmadienį, birželio 10-ąją, 16.10 val. per Lietuvos televiziją.

Sidebar placeholder