Lenkijoje gyvūnų teisių gynėjai džiūgauja – parlamentarai 44 balsų dauguma atmetė vyriausybės pasiūlytą projektą, pagal kurį turėjo būti grąžintas ritualinis gyvulių skerdimas, itin svarbus žydams ir musulmonams. Tokia praktika Lenkijoje uždrausta nuo šių metų pradžios, Konstituciniam teismui pripažinus ją nesuderinama su gyvūnų teisių įstatymu.
„Šiandien įrodėme, kad negalima krautis pinigų kankinant gyvūnus. Taip, 170 parlamentarų palaiko ritualinį skerdimą, tačiau dauguma jų gyvūnų pasigailėjo. Tai svarbi diena lenkų parlamentarizmui ir gyvūnų teisių aktyvistams“, – sako parlamentaras Andrzejus Rozenekas.
Tačiau ūkininkai pasipiktinę – Lenkija, kurioje žemės ūkis labai svarbus šalies ekonomikai, buvo didelė pagal halalinio ir košerinio maisto reikalavimus paruoštos mėsos eksportuotoja.
„Tai smūgis ir Lenkijos ekonomikai, ir žemės ūkiui. Žinoma, padarinių nepamatysime rytoj ar kitą savaitę, tačiau po pusmečio ar metų jau pajusime. Parlamento sprendimas apgailėtinas“, – teigia Lenkijos nacionalinio ūkininkų profsąjungų aljanso prezidentas Slawomiras Izdebskis.
Nuo tada, kai įsigaliojo apribojimai, mėsos gamyba specializuotose Lenkijos skerdyklose jau sumažėjo keturiasdešimčia procentų.
Tinkamo maisto įstatymai itin svarbūs judaizmą ir islamą išpažįstantiems žmonėms – žydų bendruomenė jau suskubo pareikšti nepasitenkinimą. Žydų Lenkijoje gyvena apie 20 tūkstančių.
„Lenkija yra vienintelė valstybė Europos Sąjungoje, uždraudusi košerinį skerdimą. Tai prieštarauja Lenkijos, kaip demokratiškos, atviros, tolerantiškos ir modernios valstybės, įvaizdžiui. Prašome Lenkijos parlamento peržiūrėti šį sprendimą“, – teigia Izraelio užsienio reikalų ministerijos atstovas Yigalas Palmoras.
Daugelyje Europos Sąjungos ir Europos laisvos prekybos asociacijos šalių, išskyrus Švediją, Norvegiją ir Šveicariją, leidžiama skersti gyvulius per religines apeigas, nenaudojant apsvaiginimo.
Rašyti komentarą