Ateities produktai

Ateities produktai

Pažanga spartėja, ir tai įrodo ne tik išmanioji technika, bet ir mūsų valgomi produktai. Šios prekės ir patiekalai stebina savo išvaizda, sudėtimi arba inovacinėmis technologijomis, naudotomis juos gaminant. Žiūrėdamas į juos supranti, kad ateitis jau prasidėjo...

Valgomi burbuliukai su vandeniu, kurie gali pakeisti plastikinius butelius

Burbuliukai, pavadinti „Ooho!“, - tai nedidelė porcija geriamojo vandens, esančio apvalkale, pagamintame iš jūros dumblių ekstrakto. Skirtingai nei plastiko buteliai, kurie gamtoje suyra per šimtus metų, nesuvalgytas burbuliukas suirs vos per 4-6 savaites. Ir be jokių neigiamų pasekmių aplinkai, nes jame nėra nenatūralių komponentų.

Mėsa, užauginta mėgintuvėlyje

Nepaisant etinės elgesio su gyvūnais problemos, daugelis žmonių tiesiog negali apsieiti be mėsos. Galbūt ateityje šis klausimas bus išspręstas dirbtinai auginant karvių ir jaučių raumenų audinius. 2013 m. buvo pagamintas pirmasis aukštųjų technologijų sumuštinis, už kurį pirkėjai būtų turėję pakloti 325 tūkst. dolerių. Dabar mokslininkai dirba, stengdamiesi sumažinti dirbtinės mėsos kainą, ir tikisi, kad netrukus ji taps prieinama.

Kotletai suvožtiniams iš daržovių, skoniu nenusileidžiantys tikrai mėsai

Kompanijos „Beyond Meat“ pagaminti kotletai suvožtiniams skoniu, kvapu ir tekstūra nenusileidžia tikrai mėsai, nors yra pagaminti 100 proc. iš daržovių. Kotletai jau tapo tikru hitu, nes gaminant jie net išskiria „kraujingas sultis“ (iš tiesų tai burokėlių sultys). Produkte yra baltymų paros norma, jie patiks tiek vegetarams, tiek užkietėjusiems mėsėdžiams.

Bespalvė kava, kuri nenuspalvins dantų

Jeigu negalite gyventi be kavos, bet norite atsikratyti dantų apnašų, turime jums gerų žinių. Londone iš aukščiausios rūšies kavos pupelių jau sukurta bespalvė kava, pagaminta naudojant unikalias technologijas. Tas pats skonis ir kofeino teikiamas žvalumas, bet minimalus poveikis dantų emaliui. Ir kodėl to niekas nesugalvojo anksčiau?

Violetinė duona, padedanti virškinti

Violetinę duoną išrado Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkai. Kitaip nei nesveika balta duona, violetinė yra virškinama 20 proc. greičiau, nes joje yra daugybė antioksidantų, ekstrahuotų iš juodųjų ryžių. Jie ir suteikia duonai būdingą spalvą. Šis produktas kol kas nepardavinėjamas - specialistai jį tobulina.

Sūris, tirpstantis bežiūrint

Raklet („Raclette“) - šveicariškas patiekalas, kuris sparčiai populiarėja daugelyje pasaulio šalių. Jis gaminamas iš lydyto riebaus sūrio, kuris pjaustomas tiesiog į lėkštę su daržovėmis, mėsa ir kitais skanumynais. Tai tarsi atvirkštinis fondiu, kai ne valgis dažomas į sūrį, o sūris pilamas į valgį. Niujorke šis patiekalas tapo tikru hitu.

Pietūs buteliukuose, kuriuos galima išgerti einant

Kompanijos „Soylent“ devizas: „Valgis, kuris išlaisvina“. Išlaisvina iš būtinybės rinktis, ką valgyti ir kur valgyti, kalorijų skaičiavimo ir baimės pakenkti figūrai. Šiuose futuristiniuose gėrimuose ir batonėliuose yra visų organizmui būtinų maisto medžiagų. Variantas tiems, kurie yra amžinai užsiėmę, bet nori teisingai maitintis. Ko gera, net pernelyg teisingai.

Baltymų milteliai sveikam ir giliam miegui

Šiuolaikiniame pasaulyje nemigos problema yra labai aktuali. Būtent todėl firmos pastaruoju metu pradėjo kurti gėrimus, padedančius gerai išsimiegoti. Štai firma „Sleep Protein“ gamina baltymų miltelius, kuriuose yra 8 g augalinių baltymų ir daugybė organizmui naudingų medžiagų. Gėrimas, gaunamas praskiedus šiuos miltelius, padeda nusiraminti, atsipalaiduoti ir pagerinti miego kokybę.

Naudingi „dideli sušiai“ tiesiai iš Havajų salų

„Poke“ - patiekalas, neseniai atgabentas į didžiąją žemę iš Havajų salų. Į jo sudėtį įeina žalia žuvis, daržovės ir vaisiai, ir visa tai patiekiama nedideliame dubenėlyje arba kaip suktinukas. Išeina originalus didelis sušis, šviežias, naudingas ir nesudėtingas pagaminti. „Poke“ jau pardavinėjamas Kalifornijoje ir Niujorko restoranuose.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder