Japonija spėlioja dėl labai anksti pražydusios vyšnios, išaugusios iš kosmose buvusio kauliuko

Japonija spėlioja dėl labai anksti pražydusios vyšnios, išaugusios iš kosmose buvusio kauliuko

Vyšnia, išaugusi iš kauliuko, kuris aštuonis mėnesius buvo kosmose, kelia nuostabą Japonijos mokslininkams ir budistų vienuoliams - ji pražydo keleriais metais anksčiau nei įprasta. "Mes esame apstulbę, kaip greitai medis augo", - agentūrai AFP sakė vyriausiasis Gandžodži šventyklos centrinėje Gifu provincijoje vienuolis.

Šis kauliukas buvo paimtas iš 1250 metų senumo medžio vaisiaus. Iki šiol nė vienas šios vyšnios kauliukas apskritai net nebuvo sudygęs.

Vyšnios kauliukas 2008 metų lapkritį kartu su dar 264 kauliukais buvo nusiųstas į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Kartu su japonų astronautu Koičiu Vakata (Koichi Wakata) jis per aštuonis mėnesius 4 100 kartų apskriejo Žemę. Po grįžimo 2009 metų liepą kauliukas buvo pasodintas ir išaugo iki keturių metrų aukščio medžio. Dabar jis žydi, nors paprastai šios rūšies jaunos vyšnaitės pirmą kartą pražysta tik po maždaug dešimties metų.

Mokslininkai negali paaiškinti, kodėl medis taip greitai augo. Tačiau manoma, kad tai galėjo lemti "stipresnė kosminė spinduliuotė". Taip pat neatmetama kitų rūšių apdulkinimo galimybė. Vis dėl to moksliškai ekspertai to kol kas negali paaiškinti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder