Svarbu suprasti, kad pasaulyje yra visko – iš gėrio, ir blogio. Tačiau žmogaus akys mato tai, į ką nukreipta jo sąmonė. Jeigu tikėsite, kad visi vyrai – blogi, tai dėmesys kryps tik į tuos, kurie patvirtina jūsų įsitikinimą. Ir atvirkščiai.
„Gyventi vienam blogai“, – tokią nuomonę skatina išgyvenimo baimė. Iš tikrųjų pagal statistiką, gyventi poroje labiau apsimoka bent ekonominiu atžvilgiu.
Visa kita – labai ginčytina. Vieni tvirtina, kad viengungiai sveikesni ir gyvena ilgiau, kiti – kad susituokusios poros.
Tiesa yra tai, kad viskas individualu. Kaip gyvenimas susiklostys konkrečiu atveju, priklausys nuo asmeninio nusiteikimo, o ne nuo socialinio statuso.
Amerikiečių psichologas Ericas Klinenbergas savo knygoje „Gyvenimas solo: nauja socialinė realybė“ įrodė, kad jauni žmonės nebenori gyventi po vienu stogu su kažkuo kitu.
Jis demaskavo senus mitus apie vienatvę ir „nepajudinamas tiesas“ apie santuoką. Pavyzdžiui, kad senti geriau dviese, kad žmogus užprogramuotas gyventi poroje, ir pan.
Pusiau tuščia ar pusiau pilna stiklinė?
Gyvenimas yra nenuspėjamas. Situacija gali bet kuriuo metu pasikeisti. Bet kuriuo momentu galite sutikti savo gyvenimo meilę. Beje, vidinei harmonijai išsaugoti kur kas svarbesnis yra kitas dalykas – kaip žmogus gyvena savo „vienišu“ laiku.
Įstrigimas nepageidaujamoje situacijoje daugybei metų ir amžiaus krizė galimi tik tuo atveju, jei žmogus nuolat galvoja apie tai ir to bijo. Kai moteris niekaip negali ištekėti, jai reikia tik pakeisti savo požiūrį.
Kaip ji vertina savo periodą be poros: kaip nepakenčiamą situaciją be prošvaisčių ar kaip galimybę mėgautis laisve ir geriau pažinti save? Be abejonės, antrasis variantas bus geresnis.
Kai mergina dėl ko nors smarkiai jaudinasi, tai patenka į susiaurėjusios sąmonės būseną. Ji ima matyti iškreiptą ir neobjektyvią situaciją, tai yra, išskiria iš bendro vaizdo tik tai, ką nori matyti.
Visos ištekėjusios moterys jai atrodo laimingos, o vienišos – kenčiančios. Jai reikia atidžiau pažvelgti į realybę. Ir svarbiausia – rasti atsakymą į klausimą „Kas aš esu ir ko verta pati sau?“
Jeigu jos laimė ir gyvenimo prasmė priklauso nuo kito žmogaus (kad ir nelabai mylimo) buvimo šalia, ji tampa pažeidžiama, padidėja grėsmė įsipainioti į destruktyvius santykius, tapti savo išrinktojo šešėliu. Dabar geriausias laikas išsiaiškinti savo baimes, suvaržymus, stereotipus, troškimus ir paprasčiausiai mėgautis laisve.
Karjerą reikia daryti, tačiau ji neturi pakeisti kitų dalykų
Būdami situacijos viduje, žmonės mato ją tik iš dalies. Vėliau, po tam tikro laiko, jie pradeda suvokti, kodėl su jais atsitiko tokią dalykai. Tas pats ir su vienatve. Šiame etape galbūt naudingiausiai skirti dėmesio karjerai ar kūrybai, o ne poriniams santykiams.
Vienoms tas procesas gal užims mėnesius, o kitoms – kelerius metus. Svarbiausia daryti tai, kas patinka, kas teikia malonumą ir nelyginti savęs su kitomis. Tačiau karjera neturi atimti viso laiko.
Turi jo likti pakankamai ir poilsiui, ir bendravimui su kitais žmonėmis, ir hobiui.
Kam reikalingas vyras?
Kam šiuolaikinei moteriai reikalinga šeima ir vaikai? Kas tai: pasenę stereotipai ar svarbi laimės sudėtinė dalis?
Žmonių, kurie užsimano sąmoningai praleisti visą gyvenimą be poros, būna mažai. Bet jų pasitaiko. Savo pavyzdžiui, jie įrodo, kad būti patenkintam vienišu gyvenimu įmanoma.
Tarp vienišų žmonių daugiausia būna tokių, kurie nesąmoningai pasirinko tokį gyvenimą. Jie kenčia dėl to, kad nesukūrė santykių. Kad nepatektumėte į jų ratą, reikia tiksliai išsiaiškinti, kam jums reikalingas vyras.
Į šį klausimą, koks turi būti jų būsimasis vyras, vienišos moterys dažniausia atsako taip“ „Jis turi mylėti mane, rūpintis, kad mums abiems būtų gera kartu“. Tokia vartojimo strategija būdinga emocionaliai šaltam žmogui.
Pagal rezonanso dėsnį (toks tokį traukia), tokia moteris turi visus šansus sutikti tokį pat šaltą ir skurdų žmogų. Jie nesugebės mylėti vienas kito, užtat pretenzijų bus daug.
Visais savo gyvenimo aspektais patenkinta moteris pati tampa magnetu, pritraukiančiu vyrą, su kuriuo ji norės švęsti gyvenimą drauge. Tokia pora turės pakankamai kūrybinės energijos, kad galėtų įveikti bet kokią krizę ir sukurtų tvirtus santykius, nepriklausomai nuo amžiaus.
Rašyti komentarą