Kalėdinių giesmių giedojimas sveika ir dvasiai ir... kūnui

Kalėdinių giesmių giedojimas sveika ir dvasiai ir... kūnui

Giedojimas gali turėti teigiamą poveikį tiek mūsų savijautai, tiek ir fizinei sveikatai, teigia britų mokslininkai, o Jungtinės Karalystės sveikatos palaikymo centras jau seniai organizuoja kalėdines akcijas, populiarinančias giedojimą - pavyzdžiui, kalėdinių giesmių.

Giedojimas tampa švelniu aerobikos pakaitalu - saugiu ir paprastu, pabrėžia centro atstovė Barbara Dinsdeil (Barbara Dinsdale). Pasak jos, tai mankštos forma, kuri "teigiamai veikia širdį ir tuo pačiu daro gerą poveikį bendrai savijautai".

Profesorius Grehemas Velšas (Graham Welch) iš Londono universiteto giedojimo privalumus aiškina tuo, kad giedant palankiai veikiamos trys žmogaus organizmo sistemos: fizinė, psichinė ir emocinė.

Giedant išsiskiria vadinamasis malonumo hormonas (dopaminas) bei žymiai sumažėja streso lygis. Be to, pasak profesoriaus, dainavimas grupėje, pavyzdžiui, chore, papildomai veikia ir mūsų savivertę, taip pat priklausomybės jausmą.

Proginiams giedotojams profesorius pataria "giedoti garsiai, netildyti balso", o rūpestį aukštomis partijomis palikti grupės draugams...

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder