Stirnienos nugarinė - pagal Deivį

Stirnienos nugarinė - pagal Deivį

Šią vasarą dienraštis "Vakarų ekspresas" nusprendė pakaišioti nosį į žinomų žmonių virtuves ir pasidomėti, ką jie ten veikia. Ir jei pavyks išsiaiškinti, kad žvaigždės valgo ne tik restoranuose, bet ir pačios sukasi aplink puodus, prašysime jų savo mėgstamiausiais receptais pasidalinti su "Vakarų ekspreso" skaitytojais.

Pirmasis į dienraščio akiratį patekęs klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjas Deivis (Deivydas Norvilas) prisipažino, kad nedažnai pats ruošia valgį.

"Net nežinau, kokį patiekalą galėčiau pavadinti ypatingu. Papasakosiu, kaip "išsidirbinėjau" paskutinį kartą, - kuklinosi Deivis.

- Gavau šviežios mėsos, stirna buvo ką tik nušauta, nešaldyta. Supjausčiau gabalais, be jokių prieskonių dėjau ant labai įkaitinto grilio, ir kol viena pusė kaito, kitą "mozojau" savo pasiruoštu sojos padažu, mėgstamais prieskoniais. Išėjo šlapias "mizginys". Apverti apskrudusią pusę - vėl tepi, išeina savotiškas steikas.

Man atrodo, kad lietuvių bėda yra ta, jog mes nuolat perkepinam mėsą, šašlykus, vis bijom, kad neiškeps. O mėsa iškepa maksimum per dešimt minučių. Bet pakartosiu: grilius turi būti labai karštas, nes tada mėsa tarsi "užsidaro" ir sultingus syvus išlaiko savyje.

Ir pasisekė labai gerai, visi buvo "apšalę", kad aš be jokių marinavimų paruošiau fantastišką žvėrieną. Kiti galvoja, kad jeigu žvėris - tai labai kietas, bet aš turiu liudininkų, kad stirniena buvo minkštutėlė. O užsigėrėme raudonu vynu. Buvo kaimynų vakarėlis, jie atsinešė savo mamos iškeptos mėsos, bet ji greitai baigėsi, ir tada jau aš šokau prie savo šaldytuvo.

Ne, valgydamas žvėrieną nesužvėrėji, - juokėsi Deivis. - Man ypač svarbus yra vyno ir maisto derinys, nes labai mėgstu mėgautis vynais. Prie mėsos renkuosi tik raudoną, sodrų vyną. Kuo mėsa "sunkesnė", tuo sodresnį vyną reikia pirkti. Tada bus puota skrandžiui ir sielai."

VIRĖJAS. Kartais Deivis virėju tampa ne tik virtuvėje, bet ir scenoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder