Tragiškos meilės istorijos

Tragiškos meilės istorijos

Jais buvo žavimasi, apie juos buvo kalbama, svajojama į juos panėšėti. Šių porų meilės istorijos primena painius ir jaudinančius romantinių filmų scenarijus, tik, deja, be laimingos pabaigos. Pasakojame apie tragiškiausius praėjusio šimtmečio garsenybių romanus.

Marija Kalas ir Aristotelis Onasis

Dėl graiko milijonieriaus A.Onasio (Aristoteles Onassis) operos žvaigždė M.Kalas (Maria Callas) paaukojo viską: metė vyrą, pasidarė abortą (Aristotelis manė, kad jam užtenka vaikų iš pirmosios santuokos), atsisakė puikios karjeros... O mainais sulaukė smūgių ir pažeminimo. Marija iki paskutinės akimirkos manė, kad taps turtingojo graiko žmona, bet šis prie altoriaus nusivedė JAV prezidento našlę Žakliną Kenedi (Jacqueline Kennedy). Apie jų romaną dainininkė sužinojo iš laikraščių. Susigriebęs A.Onasis meldė M.Kalas nenutraukti santykių ir tvirtino, kad santuoka buvo tik sandoris. Šiaip ar taip, prieš mirtį jis šnabždėjo vieną vardą - Marija.

„Iš pradžių netekau svorio, paskui netekau balso, o dabar aš netekau Onasio...“

Marija Kalas

Elizabeta Teilor ir Ričardas Bertonas

Liz ir Dikas drauge vaidino 11 filmų ir uždirbo 50 mln. dolerių. Jų namo sienas puošė V. van Gogo drobių originalai, jie keliaudavo privačiais lėktuvais ir prabangiomis jachtomis, aktorius apipylė žmoną briliantais. Bet buvo ir kita santykių pusė: garsūs vaidai ir skandalai, muštynės, girto R.Bertono (Richard Burton) išsišokimai. Įvyko skyrybos. Tačiau garsiausia 7-ojo deš. pora negalėjo gyventi ne tik kartu, bet ir atskirai. Praėjus vos metams, jie vėl susituokė. Ir antrasis bandymas, deja, nebuvo sėkmingas. Vėl išsiskyrę Elizabeta ir Ričardas susiejo likimus su kitais žmonėmis, bet nenustojo bendrauti.

„Žinote, kai du ūmaus būdo žmonės vienas ant kito lieja savo pyktį, gali nutikti visko. Be to, moterys - keistos būtybės.“

Ričardas Bertonas

Vladimiras Majakovskis ir Lilia Brik

Lilia, ne itin graži moteris, bet, amžininkų liudijimu, pasižymėjusi magnetišku patrauklumu, poetą stačiai išvedė iš proto: jis įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio ir visam laikui. V.Majakovskis pataikavo ir tenkino visus L.Brik įgeidžius, leido jos užgaidoms krūvas pinigų, dėl jos tapo meilės trikampio dalyviu (gyveno su Lilia ir jos vyru Osipu). Protinga ir mokanti siekti tikslo L.Brik sumaniai režisavo V.Majakovskio gyvenimą, nukreipdama jį sau naudinga vaga.

„Daryk, ką nori, niekas, niekada ir niekaip nepakeis mano meilės tau.“

Vladimiras Majakovskis

Frenkas Sinatra ir Ava Gardner

Jie daužydavo indus, mušdavosi, įsipainiodavo į nesibaigiančias meilės intrigas su kitais, beprotiškai vienas kito pavyduliavo, o paskui audringai taikydavosi. Galop aktorė neištvėrė ir jį paliko. Bet ramybės nerado: ji nustojo filmuotis, prarado gyvenimo džiaugsmą ir su skausmu širdyje stebėjo naujus dainininko meilės nuotykius. Prieš vestuves su jauna aktore Mija Ferou (Mia Farrow) F.Sinatra (Frank Sinatra) paskambino A.Gardner (Ava Gardner) ir pasakė, kad vis dar ją myli. Ši metė ragelį. Bet kai 9-ojo deš. pabaigoje Ava sunkiai susirgo, Frenkas pas ją atlėkė, sumokėjo už vaistus ir gydytojų paslaugas, o pats virto rūpestinga slauge.

Prieš mirtį ji prisipažino slaugytojai: „Nieko gyvenime nemylėjau taip, kaip Frenko.“

Aisedora Dunkan ir Sergejus Jeseninas

Kalbos barjeras ir 18 metų amžiaus skirtumas nesutrukdė porai iškelti vestuves praėjus vos keliems mėnesiams po pažinties. Pakviesta į SSRS šokėja Aisedora Dunkan (Isadora Duncan) norėjo išvykti namo drauge su nauju mylimuoju, bet jam kilo problemų dėl vizos. Teko oficialiai įregistruoti santuoką. Svetur poetas liūdėjo ir nuobodžiavo, jis, mėgdavęs išgerti, pradėjo pyktis su žmona, kelti skandalus. Jis beprotiškai pavyduliavo savo Izadoros (taip jis ją vadino) vyrams ir populiarumui. Kai kada išgėręs ją net mušdavo. Galop jie išsiskyrė. Vos po dvejų metų S.Jeseninas keistomis aplinkybėmis mirė, o dar po pusantrų metų tragiškai žuvo jo mylimoji - ją pražudė į mašinos ratą įsipainiojęs apie kaklą apvyniotas šalis.

„Raudojau jo daugybę valandų, kiek galėjau.“

Aisedora Dunkan

Viktoras Dandrė ir Ana Pavlova

Jaunystėje legendinė balerina susipažino su valdininku, kuris vedžiodavo ją po restoranus ir dovanodavo prašmatnias dovanas. Bet vesti jos nenorėjo, o A.Pavlovos netenkino išlaikytinės gyvenimas. Pora išsiskyrė. Vėliau, kai Ana išgarsėjo, Viktorą, priešingai, užklupo bėdos: apkaltintas kyšininkavimu, jis pateko į kalėjimą. Tada A.Pavlova sumokėjo pinigų sumą, kurios reikėjo jam išlaisvinti, ir jau po keleto dienų pora slapta susituokė. Ana privertė vyrą pažadėti: jis jų santuoką laikys paslaptyje. Viktoras sutiko. Jis pradėjo rūpintis namų ūkiu, padėdavo žmonai organizuoti gastroles, tvarkyti Anglijoje jos įsteigto teatro dokumentus ir visus reikalus. Bet temperamentingoji A.Pavlova, regis, taip ir nesugebėjo atleisti mylimajam jaunystės nuoskaudos. Ji nuolatos keldavo isterijas, verkdavo, kabinėdavosi. Ištikimasis Viktoras nuolankiai kentė ūmų Anos būdą ir buvo šalia jos iki mirties.

„Paryžiuje aš nusprendžiau, kad be Dandrė gyventi negaliu. Mes susituokėme cerkvėje, slapta. Jis juk mano, tik mano, ir aš jį dievinu.

Ana Pavlova

Felicija Bauer ir Francas Kafka

Bene savičiausio XX a. rašytojo F.Kafkos (Franz Kafka) meilės romanas su jo „amžinąja nuotaka“ rutuliojosi daugiausia laiškuose - per visą gyvenimą jie matėsi ne itin daug kartų. Nors vokietė visiškai nesižavėjo, kaip F.Kafka, literatūra ir filosofija, tai netrukdė jiems keletą metų rašyti vienas kitam laiškus, kupinus meilės ir aistros. F.Kafka keletą kartų piršosi F.Bauer (Felice Bauer), ir nors ji kaskart sutikdavo tekėti už šio atšiauraus būdo, uždaro ir kompleksuoto vyriškio, šis kaskart nutraukdavo sužadėtuves. Tikroji Felicija, sprendžiant iš visko, buvo visai ne tokia moteris, kokią iš laiškų įsivaizdavo Francas.

„Aš tave taip myliu, Felicija, kad norėčiau gyventi amžinai, jeigu tik galėčiau būti šalia tavęs.“

Francas Kafka

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder