Vafliai pagal Sofiją Kanaverskytę

Vafliai pagal Sofiją Kanaverskytę

"Vakarų ekspresas" ir toliau šniukštinėja po žinomų žmonių virtuves, smalsaudamas, kokį gardų patiekalą jie gamina. Šį kartą kulinarine išmone dalijasi Klaipėdos universiteto Režisūros katedros dėstytoja scenografė Sofija Kanaverskytė.

"Šiaip menininkai laiko valgiui gaminti negaišta. Aš tą valgį ruošiu iškilmingomis progomis, kai susirenka svečių, kai geriame arbatą, norime bendrauti. Tada būna nenuobodu, nes turime užsiėmimą.

Pirmiausiai jis yra tikra dekoracija, maistas akiai, stalo puošmena. Kaip atradau šį patiekalą prieš daugelį metų, aš neatsimenu. Parduotuvėje nusiperku pakuotę, kurioje yra 15 apskritų apie 20 cm skersmens vaflių. Po vieną dedu ant lentelės ir vieną pusę užtepu tuo, ką siūlo fantazija.

Galima sutepti majonezu ir užbarstyti prieskoniais pagal skonį. Visi prieskoniai tinka: kmynai ir sezamo sėklos... Dar galima tepti ir įvairiais mėsos padažais; aš mėgstu česnakinį. Ir padengiu nestoru sluoksniu. Jeigu norisi saldaus, - naudoju šokoladą ar kiaušinio trynį su cukrumi.

Tuomet dedu į skardas ir nesitraukiu nuo orkaitės. Kol vaflis pradeda gelsti ir labai gražiai raitosi. Jis įgauna tokią formą kaip voveraitės (grybai). Tada dedu į didelį indą, kurio skersmuo - per pusę metro. Galima sukrauti kalną vaflių - vaizdelis puikus. Juos valgai panašiai kaip saulėgrąžas - negali sustot. Skanauji prie arbatos ar karšto vyno vis kito skonio vaflį. To trapaus patiekalo kramsnojimas paskanina ir pokalbį...

Užrašė Ivona Žiemytė

Sidebar placeholder