Vilnius pirmasis pasaulyje turės miestiečių laimės barometrą

Vilnius pirmasis pasaulyje turės miestiečių laimės barometrą

Vilnius pirmasis pasaulyje turės miestiečių laimės barometrą: nuo liepos 1 d. pradedamas projektas www.happybarometer.com“, kurio tikslas – skatinti vilniečius ir miesto svečius daugiau šypsotis ir dalintis geromis emocijomis.

Projektą rengia interaktyvios auditorijos apklausos sistemos „IQ Polls“ kūrėjai kartu su Vilniaus miesto savivaldybe bei žiniasklaidos partneriais. Iniciatoriai tikisi, kad Vilniaus gyventojai ir svečiai aktyviai reikš savo emocijas ir parodys, kad Vilnius – ne tik vienas gražiausių, bet ir laimingiausių miestų Europoje. Laukiama, kad prie projektą pradedančių vilniečių prisijungs ir kiti šalies bei pasaulio miestai, ir iniciatyva taps tarptautine.

Vienas „IQ Polls“ projekto partnerių Artūras Jonkus pažymi, jog pasaulyje keletas organizacijų kasmet matuoja ir skelbia laimingiausių šalių reitingus, sudarinėja laimės indeksus.

„Mes sumanėme suteikti galimybę visiems norintiems pasinaudoti mūsų sukurta interaktyvios apklausos sistema ir kasdien išreikšti savo asmeninio pasitenkinimo lygį. Visų pasisakiusiųjų rezultatai leis išmatuoti bendrą laimės lygį ir skatins dalintis savo nuotaika su aplinkiniais. Nuo šiol galėsime žinoti, kada vilniečiai jaučiasi laimingi ir kokie vieši įvykiai ar orų permainos jiems sukelia geras emocijas“, – sakė jis.

Pasak projekto sumanytojo, šis „Laimės barometras“ yra socialinis projektas ir nepretenduoja į mokslinį tyrimą, nors galbūt sukaupti duomenys ateity sudomins ir įvairių sričių tyrinėtojus.

Pirmasis projekto etapas prasidės liepos 1 d., kai startuos internetinė svetainė www.happybarometer.com. Joje bus galima ir balsuoti – išreikšti savo tos dienos ar valandos laimės lygį, ir tiesiogiai sekti visų balsavusiųjų „Laimės barometre“ rezultatus.

Vilniečiai taip pat turės galimybę savo laimės lygį išreikšti naudodami išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder