„Jeigu seniau pastebėdavome, kad žmonės keliones įsigydavo prieš metus, tai dabar pastebimas elgsenos pokytis ir orientuojamasi labiau į paskutinės minutės keliones, bet atsižvelgiant labiau ne į kainos, bet į išvykimo aspektą“, – Eltai sakė asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė.
„Yra vos ne savaitės pradžioje nusiperkama kelionė ir po poros dienų klientas jau kyla lėktuvu pasirinkta kryptimi. (...) Elgsenos pokytis tikrai yra ženklus“, – pridūrė ji.
Ji sakė, jog nėra pastebima klientų prašymų pakeisti ar grąžinti pinigus už keliones, kurios buvo įsigytos pastaruoju metu.
M. Plepytė-Rainienė akcentavo, jog tada, kai kelionių agentūra pastebi, kad šalyje sergamumo rodiklis yra aukštesnis ir sergamumo koronaviruso infekcija beveik siekia 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, į tokią kelionės nebėra vykdomos.
Ji taip pat nurodė, kad turizmo sektorius nuolat stebi ministerijų rekomendacijas, trečiųjų valstybių, į kurias galima vykti, sąrašus, Europos Sąjungos valstybių narių sergamumo rodiklius.
Sveikatos apsaugos ministerija kiekvieną savaitę skelbia labiausiai paveiktų valstybių sąrašą, atsižvelgdama į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Grįžus iš šių šalių, privaloma 14 dienų izoliacija.
Nuo pirmadienio įsigaliojusiame sąraše atsidūrė ir Lietuvos turistų mėgiama Kroatija.
Rašyti komentarą