Kaip sukurti sveiką interjerą? 5 gydomojo dizaino taisyklės

Kaip sukurti sveiką interjerą? 5 gydomojo dizaino taisyklės

Kodėl vienuose namuose jaučiamės gerai, o kituose ir galvą skauda, ir širdyje negera? Šią paslaptį atskleidžia medikai, psichologai, ekologai ir dizaineriai.

Gerai suplanavę erdvę, galime padaryti namus ne tik harmoningus bei jaukius, bet ir suteikti interjerui gydomųjų savybių. Tam reikia atkakliai laikytis "sveikų namų" taisyklių.

1. Tik ekologiškos medžiagos.

Pasistenkite, kad jūsų namai būtų ekologiški, dar tuomet, kai juos statote ar remontuojate. Į sveikų medžiagų grupę įeina viskas, kas mus grąžina "į urvą": medis, šiaudai, nedegtas molis...

Toliau ekologiškų medžiagų sąraše - molio plytos ir nuosėdinės kilmės akmenys. Pirmieji civilizacijos vaisiai metalas ir stiklas turi jau ne tokią nepriekaištingą reputaciją...

O jau betoną, įvairius mišinius, plastiką ir kitokią "chemiją" teks "nukenksminti" pasitelkiant įvairiausias gudrybes. Ypač patartina saugotis medžiagų, turinčių fenolio (jis provokuoja galvos skausmus, alergiją bei silpnina imunitetą) ir formaldehido (žalingai veikia reprodukcinius organus, kvėpavimo takus ir centrinę nervų sistemą).

Nesistenkite "aprengti" savo namo paskutiniais progreso laimėjimais: kur kas prestižiškiau įrengti jį pasitelkiant gamtos dovanas. Kai kurie apdailos akmenys netgi turi gydomąjį poveikį.

2. Daktarė, vardu Flora

Auginti gėles mėgsta daugelis šeimininkių, tačiau ne visos žino, kad iš naminių augalų galima gaminti lygiai tokius pat "kokteilius", kaip ir iš vaistažolių.

Pavyzdžiui, dezinfekciniu poveikiu pasižymi augalai, turintys fitoncidų: bazilikai, kardamonas, ofiopogonas, kaplamstis, vėzdūnė etc.

Kiti vazoniniai augalai ramina nervų sistemą, pašalina galvos skausmą ir normalizuoja kraujotaką - pavyzdžiui, iš visiems žinomų pelargonijos, levandos ir monsteros galima sukurti idealią kompoziciją miegamajame.

Jeigu jūsų bute vis dėlto esama sintetinių medžiagų (o tikriausiai taip ir yra), jų negatyvų poveikį neutralizuos gėlės, gebančios surinkti iš oro toksinus, kaip antai aromatingoji dracena ar sidabrinė peperomija.

Augalai, skatinantys gerą virškinimą, yra ypač naudingas rinkinys virtuvėje: tai lauras, pelargonija ir chlorofitas, kuris išvalo orą ir naikina kvapus.

Darbo vietą galima naudingai papuošti valomuoju kompleksu iš melisos, mėtos, mirtos, šalfėjaus, monsteros ir fikuso.

Be gydomųjų savybių, daugelis šių augalų skaniai kvepia - o tai reiškia, kad prie visų kitų dar prisideda ir aromaterapijos efektas. Jeigu norite, kad namų aromatas būtų ryškus ir malonus, įsigykite kambarinę rožę: ji dar padės ir nusikratyti nuovargio.

Žinoma, nepamirškite ir žaliosios vaistinėlės: alavijo (nuo uždegimų), kalankės (nuo peršalimo) ir stebuklingosios priemonės nuo daugelio ligų auksinio ūso.

3. Gydomieji daiktai

Čia principas tas pats: natūralumas, natūralumas ir vėl natūralumas.

Rinkitės pintus krepšius, o ne plastiko konteinerius, tikrų pūkų pagalves, o ne sintetines, paprastus "senoviškus" audinius (liną, medvilnę, šiurkščiąją vilną), o ne efektingas naujoves, austas užuolaidas, o ne metalines žaliuzes.

Natūralūs daiktai ne tik sveikesni kūnui, bet ir skleidžia ypatingą energiją (ypač jeigu jie padaryti rankomis ar mažose dirbtuvėlėse).

Neverta paniekinamai žiūrėti į daiktus iš močiutės skrynios, retrosmulkmenas iš šeimos muziejaus: reikiamai pateikti, jie pripildys namus šilumos ir jaukumo. Vienintelės gamtos dovanos, kurių vis dėlto reikia vengti - tai medžioklės trofėjai: nužudytų gyvūnų kailiai ir ragai, iškamšos ir t. t. Kad ir kaip gražiai jie atrodo, biolaukas, kurį skleidžia, nėra naudingas žmogui.

4. Kūrybinė atmosfera

Teigiamą įtaką dvasinei sveikatai daro namiškių kūryba ir jos rezultatai, įpinti į interjerą. Siuvinėkite servetėles, tapykite paveikslus, liekite žvakes, kurkite puokštes, siūkite lėles, fotografuokite, drožkite...

Psichologai teigia, kad šitaip galima susidoroti netgi su tokiu rimtu priešininku, kaip sezoninė depresija. Jeigu stresas suėmė jus į nagą, pabandykite, pavyzdžiui, savo kambariui nupiešti gydomąjį paveikslą.

Iš pradžių suprojektuokite popieriuje visą savo negatyvą (paėmę popieriaus ir pieštuką): tiesiog paleiskite savo ranką, kad ji pieštų bet kokias abstrakčias linijas - viską, kas tik šaus į galvą.

Tęskite šį užsiėmimą tol, kol įtampa jus paleis - netgi jeigu teks pripildyti ne vieną lapą. Po to paimkite švarų lapą, prisiminkite patį maloniausią ir džiaugsmingiausią įvykį savo gyvenime - ir vėl pieškite tokiu pat būdu, kol pripildysite visą lapą. Gautas piešinys ir bus tas gydomasis objektas, kuris puoš jūsų interjerą.

 

Nepakenk!

Ši Hipokrato frazė visiškai pritaikoma ir puoselėjant namus, nes netinkamo interjero poveikį žmogui galima palyginti su blogai parinktais vaistais. Maža to - juk vaistų galima ir negerti, o nuo interjero niekur nepabėgsite - jis nuolat veiks jūsų pasąmonę.

Yra dalykų, kurių verčiau vengti, jeigu norite, kad jūsų namuose vyrautų komfortas: tai sudėtingos architektūrinės formos, aštrūs kampai, tamsios, šaltos ar pernelyg ryškios spalvos, smulkių detalių gausa, per daug veidrodžių, ryški šviesa (ypač miegamajame) ir nepakankamas apšvietimas.

Nekabinkite namuose paveikslų, fotografijų ir plakatų su agresyviais siužetais, visokiomis "anomalijomis", netgi jei tai meno vertybės. Daiktai, kuriais puošiate namus, turi skleisti teigiamą energiją, todėl nenaudokite interjerui ir kulto daiktų - kaip antai afrikietiškų kaukių, šamanų būgnų ir pan.

Tegu jūsų namai spinduliuoja džiaugsmą, sveikatą, šilumą ir gerumą!

Parengta pagal "Woman Journal"

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder