Kur rasti originalius batus?

Kur rasti originalius batus?

"Mano mama turguje prekiauja avalyne. Pasitaiko, kad iš užsienio parsivežti batai būna brokuoti, tai mama juos neša pataisyti batsiuviams, kurie dirba prie turgaus.

Aš ir pati jiems nešdavau savo batus taisyti, o jie pasiūlydavo siūtis naujus, - atviravo atlikėja. - Kai pagaliau man prireikė originalių batų, į juos ir kreipiausi."

Pavyzdžiui, trys poros batų, puoštų Svarovskio kristalais, grupei atsiėjo 3300 litų.

Kristalai kainavo po 1000 Lt kiekvienai porai, o už pasiuvimą (su medžiagomis) merginos mokėjo po 100 Lt. "Užtat turime batus, kurių niekas daugiau neturi - argi gaila už tai sumokėti truputį daugiau?" - reoriškai klausia Natalija.

Spalvoto džinso ilgaauliai su metalizuotom nosytėm ir kulnais jai kainavę šimtą litų.

"Pamačiau parduotuvėje džinsinę medžiagą ir sumaniau pasisiūti sijoną.

Dingtelėjo, kad prie jo tiktų ir džinsiniai batai... Jie nėra "superinės" kokybės, bet užtat man tinka - nespaudžia. Mano kojos - nestandartinės, taigi dar nėra tekę nusipirkti parduotuvėje ilgaaulių, kurių nereikėtų siaurinti", - sakė Natalija.

Atlikėja jau davė savo pažįstamų batsiuvių telefonų numerius Violetai Riaubiškytei, Irenai Starošaitei ir dar kelioms susidomėjusioms scenos kolegėms.

Natalija susimodeliavo batus ir savo vestuvėms. "Nuvažiavau į Gariūnus, prisipirkau kiniškų vėrinių po 50 Lt, sugalvojau, kaip juos sujungti, ir nunešiau visa tai batsiuviams. Už darbą, odą ir kitas medžiagas sumokėjau 150 Lt", - sakė "bavaro" Deivydo Zvonkaus žmona.

Klaipėdiečiams - neįprasta

Pasidairėme, kas galėtų pasiūti batus Klaipėdoje. Odos gaminių siuvimo, taisymo ir prekybos bendrovės direktorė Danguolė Balsė apgailestavo, jog mūsų mieste batsiuvystės, dirbimo iš odos tradicijos nėra tokios tvirtos kaip Vilniuje arba Kaune.

"Uostamiesčio batsiuviai daugiausia užsiima avalynės taisymu.

Įkurdama savo verslą, pamėginau užimti laisvą nišą - odinių drabužių, avalynės ir kitokių dirbinių siuvimo ir gamybos pagal individualius užsakymus", - pasakojo D. Balsė.

Tuometiniame Kauno politechnikos institute (dabar - Kauno technologijos universitetas. - Aut. past.) odos gaminių technologijos ir konstravimo studijas baigusi moteris savo saloną uostamiestyje atidarė praėjusį pavasarį.

Jame siuvami bei taisomi odiniai drabužiai, avalynė, rankinės ir kt. "Sulaukiame daug užsakymų ką nors pataisyti, bet atsiranda norinčių ir pasisiūdinti batus. Daugiausia užsakymų - iš nestandartinio dydžio pėdas turinčių klientų."

Siuvant batus, būtina vyriška ranka - reikia drožti kurpalį, pjauti, kirpti odą, kalti, gręžti, siūti...

Anot pašnekovės, batsiuvio darbas kainuoja apie 70-80 Lt ir mažiausiai antra tiek reikia sumokėti už apavui pasiūti reikalingas medžiagas.

Odas firma perka iš Lenkijos, Rusijos, Lietuvos gamintojų.

Brangiausia oda kainuoja apie 140 Lt už kv. metrą. Skaičiuokime: bateliams pasiūti reikia apie 20 kv. decimetrų odos, ilgaauliams iki kelių - 50-60 kv. decimetrų...

Tačiau mokėti tenka ir už karpant liekančias nereikalingas atraižėles.

Anot direktorės, sumaniusiam pasisiūdinti batus geriausia turėti piešinį arba paveiksliuką ir kuo tiksliau žinoti, ko nori. "Kai pagauni kliento norą, dirbti labai lengva."

O suderinus norus ir galimybes, batų pora pagaminama per tris keturias savaites.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder