Lietuva ir toliau gynybai skirs 2 proc. BVP

Lietuva ir toliau gynybai skirs 2 proc. BVP

Lietuva ir toliau gynybai skirs 2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) bei tęs kitus savo įsipareigojimus Šiaurės Atlanto organizacijai, kalbėdamas su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu pabrėžė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Pandemijos padariniai bus jaučiami tiek socialiniame, tiek ekonominiame šalies gyvenime, tačiau tai nekeis principinės Lietuvos nuostatos tarptautinių įsipareigojimų atžvilgiu – Lietuva skirs gynybai 2 proc. šalies BVP (...) Lietuva tęs ir kitus įsipareigojimus, dalyvaudama operacijose Irake bei Afganistane“, – rašoma Prezidentūros pranešime. 

Prezidentas taip pat padėkojo Lietuvoje karius dislokavusioms ir oro policijos misiją vykdančioms NATO sąjungininkėms bei atkreipė dėmesį į vis stiprėjantį bendradarbiavimą su Europos Sąjunga koordinuojant atsaką koronaviruso pandemijai. 

„Turime išsaugoti gerąją praktiką ir tęsti organizacijų bendrą darbą civilinio atsparumo, karinio mobilumo, strateginės komunikacijos srityse“, – pranešime cituojamas G. Nausėda. 

Taip pat šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva stebi aktyvėjančias Rusijos pastangas pasinaudojant pandemija destabilizuoti padėtį ir skleisti dezinformaciją. 

„Kelia nerimą nemažėjantis Rusijos karinis aktyvumas tiek Rytų kaimynystėje, tiek kituose regionuose, kaip Sirijoje, Libijoje“, – teigia Prezidentūra. 

Anot Prezidentūros, NATO generaliniam sekretoriui prezidentas akcentavo, kad geriausias būdas atsakyti į agresyvius Rusijos veiksmus yra nuoseklus ir greitas gynybos stiprinimo priemonių įgyvendinimas – Baltijos regiono oro gynybos stiprinimas, galimybė greitai priimti karinį NATO pastiprinimą krizės atveju ir reikalingų gynybos planų kūrimas.

Sidebar placeholder