A. Pocius: po keleto dienų sužeistieji kariai vėl galės stoti į rikiuotę
A. Pocius: po keleto dienų sužeistieji kariai vėl galės stoti į rikiuotę

Pietų Afganistane sužeisti trys Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono "Aitvaras" kariai yra nukentėję nesunkiai ir tikimasi, jog po kelių dienų galės toliau tęsti misiją, informavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

"Šį rytą apie 6 val. Afganistano laiku mūsų specialiųjų operacijų pajėgų kariai patruliuodami papuolė į netiesioginės ugnies apšaudymą ir dėl to trys kariai yra nesunkiai sužeisti. Vietoje buvo suteikta medicinos pagalba, pagal visas procedūras buvo įvykdytas medicininis evakavimas. Karių būklė yra stabili ir galiu pasakyti, kad sužeidimai yra nesudėtingi, kariai bus gydomi vietoje ir tikimasi, kad po keleto dienų kariai vėl galės stoti į rikiuotę ir tęsti savo užduotis toliau", - trečiadienį žurnalistams komentavo kariuomenės vadas.

A. Pocius patikslino, kad du sužeidimai yra skeveldrinio pobūdžio, o vienas - lengva kontuzija nuo sprogimo bangos.

Operacijoje dalyvavo ne tik trys lietuviai, bet ir, kaip priklauso, dalis eskadrono. Jie nelydėjo šiuo metu Afganistane viešinčios Lietuvos delegacijos, tačiau A. Pocius neatskleidė, kokia operacija vykdyta. Per apšaudymą nukentėjo tik trys kariai. A. Pocius nekomentavo, ar galėjo kariai būti sužeisti dėl kokios nors jų padarytos klaidos.

[BANERIS]"Dabar vyksta situacijos analizė ir vėliau gausime konkrečius variantus, kurie vietoje bus įvertinti ir mes pasižiūrėsime. Nemanau, kad jau dabar reikia manyti, kad kariai padarė kažkokių klaidų", - sakė A. Pocius.

Karių artimieji apie šį įvykį yra informuoti.

"Gaisrininkai kasdien dirba savo darbą, policija taip pat dirba savo darbą. Jie taip pat susiduria su ugnimi, nusikaltėliais ir tai yra jų kasdienybė. Ir manau, kad Lietuvos kariai, kurie yra išvykę į tarptautines operacijas vykdydami mūsų įsipareigojimus NATO, atlieka savo darbą, tai yra profesinė kasdienybė. Manau, kad tai nėra nieko nuostabaus, turime dirbti savo darbą", - užbėgdamas kritikams už akių, kad nereikia siųsti karių į Afganistaną, teigė A. Pocius.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronai operacijose Afganistane dalyvauja nuo 2007 metų.

Sidebar placeholder