Buvęs "gliuknamis" žadinamas naujam gyvenimui
Buvęs "gliuknamis" žadinamas naujam gyvenimui

Miesto veidas

Apleistas "gliuknamis" bus atnaujintas, jame įsikurs muzikos prekių parduotuvė.

Artimiausiu metu Klaipėda turėtų atsikratyti dar vieno pastato vaiduoklio. Ligoninės gatvėje 16 numeriu pažymėtas namas, prieš dešimtmetį menininkų vadintas "gliuknamiu", šią savaitę pradėtas restauruoti.

Ilgus metus uostamiesto veidą darkiusį pastatą pernai įsigijo A. Skernevičiaus audio paslaugų įmonė "Tamsta". Vilnietis verslininkas planuoja restauraciją pabaigti iki šių metų rudens. Namas priskiriamas architektūriniam Lietuvos paveldui, dėl to jis nebus rekonstruojamas - ketinama atkurti ankstesnę jo išvaizdą. Darbus atlieka UAB "Irnukas".

Suremontuotame pastate bus įkurta muzikos prekių parduotuvė, o antrajame aukšte liks gyvenamosios patalpos. Jas naujieji šeimininkai ketina parduoti arba nuomoti.

Ligoninės gatvės 16 namą prieš gerą dešimtmetį žinojo visi Lietuvos menininkai ir kūrėjai. Anuomet čia buvo įsikūręs novatoriškomis idėjomis garsėjantis uostamiesčio "Gliukų" teatras.

Trejus metus pastate vyko ne tik teatro spektakliai, bet ir parodos. "Gliukų" įkūrėjas Benas Šarka, sužinojęs apie tolimesnį namo likimą teištarė: "Gaila".

Tai, kad buvusio teatro patalpose įsikurs parduotuvė, tik patvirtina, kad nuo sovietmečio laikų mažai kas pasikeitė, įsitikinęs B. Šarka.

"Kai mes ten atėjome, manėme, kad anksčiau ar vėliau pastatas liks mums. Uostamiesčio valdininkai tvirtino, kad pirmoji Klaipėdos mokykla turėtų išlaikyti savo misiją. Jie kalbėjo, kad namas turi išlikti kultūrinės paskirties objektu, mūsų teatras šitą sąvoką atitiko. Deja, tie patys valdininkai mus ir išvijo lauk. Kas vyko po to - žinote patys.

Jeigu būtų jį mums palikę, šiandien Ligoninės 16 garsėtų tuo, kuo ir anksčiau. Šiame name veikė menininkų dirbtuvės, ilgą laiką jame galėdavo apsistoti kūrėjai iš kitų miestų. Bet ką aš čia pasakoju - Klaipėdai tokie žmonės nereikalingi," - neslėpė nuoskaudos B. Šarka.

Šis Ligoninės gatvės namas turi išties turtingą istoriją. Jis buvo pastatytas dar 1816 metais, jame veikė pirmoji Klaipėdoje mokykla, kitaip dar vadinta Naujamiesčio mokykla. Kol uostamiestyje neišdygo daugiau mokymo įstaigų, Naujamiesčio mokykloje mokėsi tik mergaitės. XX amžiaus pradžioje pastate buvo įkurtas viešbutis, vėliau - miesto statybos įstaiga. Po antrojo pasaulinio karo jis tapo gyvenamuoju namu.

Uostamiesčio savivaldybės Paminklotvarkos skyriaus vedėjos Rimos Noreikienės teigimu, pastatas ilgą laiką priklausė Savivaldybei. Valdininkai buvo surengę net kelis aukcionus, tačiau apleisto namo niekas pirkti nepanoro, ir tik prieš trejus metus jį įsigijo privatūs asmenys. Jie ir perpardavė statinį verslininkui iš Vilniaus.

Vaida ZUBRAUSKAITĖ

Sidebar placeholder