Nidoje startavo vėjaračių čempionatas

Nidoje startavo vėjaračių čempionatas

Šeštadienį Neringai minint 47-ąjį miesto gimtadienį Nidos aerodrome prasidėjo atviro Baltijos šalių "Blokart" vėjaračių  čempionatas.

Šeštadienį vyko atrankinis čempionato etapas, kuriame per keturis važiavimus paaiškiėjo 7 stipriausieji varžybų dalyviai, keliaujantys į finalą, vyksiantį sekmadienį.

Renginio organizatorius VŠį "Irklakojis" direktorius Matas Mizgiris pasidžiaugė, jog jau antrąkart vykstantis čempionatas sulaukė nemažo susidomėjimo: dėl apdovanojimų varžosi net 31 sportininkas, 6 iš jų - svečiai iš Estijos.

Visi varžybų dalyviai varžosi trijose svorio kategorijose, o nugali greičiausiai įveikęs distanciją.

Čempionato metu pučiantis nemenkas vėjas sporininkams didelių problemų nesukėlė - nors dažnam vėjaračiui teko parkristi ant šono, tai priklauso ne nuo oro sąlygų, o nuo pačio dalyvio profesionalumo.

Vėjaratis - dar naujovė Lietuvoje. Ši keista transporto priemonė į mūsų šalį iš Naujosios Zelandijos atkeliavo tik prieš porą metų.

"Ši sporto šaka, nors skaičiuojanti tik aštuntus gyvavimo metus, pamažu populiarėja ne tik dėl savo neįprastumo, tačiau ir todėl, kad ja užsiiminėti galima visais metų laikais" - pasakojo M. Mizgiris.

Šiemet Nidoje bus surengtas "Ice Blokart" čempionatas, vyksiąs ant ledo. Čia tikimasi sulaukti dalyvių iš Belgijos, Olandijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių.

Eglė KIRLIAUSKAITĖ, "Vakarų ekspresas"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder