Jis ironizavo, kad visi tokie švarūs, o jis esąs nusikaltėlis. "Su manimi bijo sveikintis netgi tie seni pažįstami, su kuriais "čierką" išgerdavom", - apgailestavo politikas, pridūręs, kad "viskas čia aišku iš anksto".
Pažymėjęs, kad yra tikintis, V. Uspaskichas patarė kolegoms: "Neteisk ir nebūsi teisiamas".
Svarstant "darbiečių" neliečiamybės atėmimo klausimą į Seimo posėdžių salės balkoną susirinko Darbo partijos rėmėjai, apsigaubę mėlynais Darbo partijos šalikais. Posėdį stebėjo ir kita komanda - už neliečiamybės panaikinimą pasisakantis baltomis pirštinėmis vilkintis jaunimas.
Seime prasidėjus "darbiečių" neliečiamybės svarstymui, opozicija paprašė, kad posėdžiui pirmininkaujantis Seimo Pirmininkas "darbietis" Vydas Gedvilas nusišalintų, tačiau V. Gedvilas to nepadarė.
Palaikydama Seimo vadovą "darbietė" Virginija Baltraitienė priminė, kad svarstant konservatoriaus Vito Matuzo neliečiamybės klausimą tuometė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė irgi pirmininkavo posėdžiui.
Konservatoriaus Andriaus Kubiliaus nuomone, būtų žymiai etiškiau, jeigu V. Gedvilas nusišalintų. Pačiam priimti sprendimą ir nusišalinti jį pakvietė ir liberalas Gintaras Steponavičius.
Ketvirtadienį Seimas spręs, ar leisti Seimo narius "darbiečius" Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį ir Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę.
Rašyti komentarą