Pradėjus funkcionuoti registrui bus supaprastinta karo prievolininkų apskaita, taupomas karo prievolininkų laikas ir mažinama biurokratija. Apskaitai vykdyti bus pasitelkiami jau egzistuojantys registrai, o patys karo prievolininkai, taip pat ūkio subjektai bus maksimaliai atleisti nuo prievolės teikti pažymas apie save ar savo darbuotojus, karo prievolininkus. Tačiau karo prievolininkai gali būti kviečiami pateikti ar patikslinti informaciją, kurios nėra duomenų bazėse.
Reikalinga informacija bus gaunama tiesiogiai iš įvairių šalies registrų – Lietuvos gyventojų, Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų, Mokinių, Studentų, Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų, kt. registrų. Duomenys registre bus atnaujinami nuolat, kas 24 valandas.
Naujojo registro duomenys, esant poreikiui, taip pat bus naudojami atsitiktinės atrankos tvarka organizuojant šaukimą į bazinius karinius mokymus ar privalomąja pradinę karo tarnybą.
Elektroninio karo prievolininkų registro sukūrimas taip pat užtikrins sklandų aktyviojo rezervo panaudojimą valstybės gynimui – registras bus panaudojamas karo prievolininkus šaukiant į kartotinius mokymus, mobilizacijos, karo padėties atveju.
Karo prievolininkų registro įsteigimą numato praėjusių metų rudenį įsigaliojusi Karo prievolės įstatymo naujoji redakcija.
Registrui steigti papildomo finansavimo iš valstybės biudžeto nereikės, jam sukurti bus panaudojama turima Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės infrastruktūra, techninės ir kitos priemonės. Registrui kurti ir prižiūrėti naujų pareigybių steigti taip pat nenumatoma.
Planuojama, kad karo prievolininkų registras pradės veikti kitų metų pradžioje.
Rašyti komentarą