Vytautas Grigaravičius ragina atverti policiją platesniam ratui

Vytautas Grigaravičius ragina atverti policiją platesniam ratui

Buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius kritiškai vertina ketinimus keisti esamą Policijos veiklos įstatymą ir atverti šią sistemą platesniam kandidatų ratui.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis yra viešai pareiškęs, kad su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Stasiu Šedbaru jau yra aptaręs ir išgirdęs racionalų pasiūlymą skubos tvarka keisti esamą Policijos veiklos įstatymą. Juo ši sistema būtų atveriama platesniam kandidatų ratui.

"Manau, galvojama daryti gana rizikingą žingsnį, nes tie, kurie nesusidūrė su ta sistema, nežino, kokia ji sudėtinga ir kiek ten daug įvairių peripetijų. Šiai sistemai turi vadovauti žmogus, žinantis sistemą, nes atėjęs iš gatvės ar atėjęs koks politikas, nemanau, kad tai būtų gerai", - apie siūlymą keisti Policijos veiklos įstatymą, kuriuo būtų reglamentuojama generalinio komisaro skyrimo tvarka, ketvirtadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje diskusijoje apie šalies teisėsaugos sistemą kalbėjo V. Grigaravičius.

Šiuo metu pagal galiojančius teisės aktus policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu 5 metų kadencijai skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas.

Policijos generaliniu komisaru gali būti ne jaunesnis kaip 35 metų asmuo, įgijęs teisės magistro kvalifikacinį laipsnį arba vienpakopį aukštąjį teisinį ar jam prilygintą išsilavinimą ir ne mažiau kaip 3 metus dirbęs Policijos departamento tarnybos, specializuotos policijos įstaigos ar teritorinės policijos įstaigos arba policijos profesinio mokymo įstaigos vadovu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder