Gelbėtojus ramų Joninių savaitgalį lydėjo smurtas ir mirtys

Gelbėtojus ramų Joninių savaitgalį lydėjo smurtas ir mirtys

Nors Joninių savaitgalis ir nebuvo ilgasis, tačiau Joninių siautulys ne vienam susuko galvą. Neišvengta ir netekčių, ir kraupių nusikaltimų. Šventojoje vaikinas savo merginą užtvatino iki sąmonės netekimo, Šventojoje vyras mirė nuo užspringimo, vyro lavonas buvo rastas Kunigiškių paplūdimyje, o padavėja Palangoje įtariama pagimdžiusi kūdikį ir jį išmetusi į šiukšlių konteinerį.

Smurto aukos

Savaitgalį daugiau reikėjo paplušėti policijos pareigūnams, kuriems teko sergėti miesto tvarką ir stebėti, jog apsvaigę šventės metu asmenys nesukeltų neramumų.
Šeštadienio naktį Šventojoje, Prieplaukos gatvėje, rasta gulinti mergina. Kaip paaiškėjo, ji buvo stipriai sumušta, ištikta šoko.
Merginą radę praeiviai iškvietė policijos pareigūnus. Apklausos metu paaiškėjo, kad nepilnametę sumušė jos metais jaunesnis draugas. Prieš incidentą pora kartu vartojo alkoholį.
Nepilnametis savo draugę spardė, smūgiavo rankomis. Nukentėjusioji negalėjo pasakyti, kiek smūgių suduota. Galimai ji buvo praradusi sąmonę.
Septyniolikmečiai smurtautojų aukomis Palangoje tapo ir penktadienį. Apie 3.55 val. jie buvo sumušti J. Basanavičiaus gatvėje.
Policijos pareigūnai sulaikė du asmenis, įtariamus smurtu prieš nepilnamečius. 23 ir 27 metų vyrai apklausti ir paleisti. Dėl įvykio pradėtas tyrimas.
Sumušti nepilnamečiai išleisti gydytis ambulatoriškai.

Užgeso dvi gyvybės

Sekmadienį poilsis pajūryje tragiškai baigėsi dviem vyrams.
„Pavakary mūsų gelbėtojai Kunigiškių paplūdimyje ėjo įspėti moters, vedžiojusios šunį. Ji atkreipė gelbėtojų dėmesį, kad netoliese vyras ilgai guli veidu į smėlį. Gelbėtojai pradėjo daryti širdies masažą – gaivinti, aš su Ričardu (gelbėjimo stoties vadovo pavaduotoju – L. J.) nuvažiavome, iškvietėme greitąją pagalbą, bet, deja, jau padėti jam negalėjo. Vyras buvo apsirengęs, tvarkingas. Turėjo asmens tapatybės kortelę – 1968 metų gimimo, iš Kauno. Alkoholio kvapo nebuvo“, – „Palangos tiltui“ pasakojo Palangos paplūdimio gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.
Vyro rūbai buvo sausi, tad vyras nesimaudė. Spėjama, kad einant paplūdimiu jį ištiko infarktas.
„Joninės mums, gelbėtojams, buvo labai geros – ramios, tylios, be įvykių, jeigu neskaitytumėme rasto mirusiojo. Net nesitiki, kad praėjo Joninės, o ne eilinis savaitgalis“, – sakė J. Pirožnikas.
Anot jo, vasara kol kas tęsiasi tik kalendorinė. „Žmonių plūstelėjimo tikimės ateinant karščiams“, – sakė jis.
Sekmadienį ryte dar vienas 33 metų poilsiautojas iš Panevėžio mirė užspringęs Šventojoje.

Rastas naujagimio kūnelis

Penktadienį apie 13 val. uostamiesčio policija gavo medikų pranešimą, kad 10.20 val. į Klaipėdos ligoninę iš Palangos atvežta moteris (gim. 1986 m.), kuri stipriai kraujavo, gimdos kaklelis buvo atsivėręs, požymiai atitiko gimdymo požymius, tačiau palangiškė kategoriškai neigė gimdžiusi.
Tą pačią dieną, apie 15 val. Palangoje, greta kavinės, kur minėtoji moteris dirba padavėja, šiukšlių konteineryje aptiktas vyriškos lyties naujagimio kūnelis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šoko ištikta moteris tvirtino pastaruoju metu negimdžiusi (ji turi du vaikus). Pasak pareigūnų, kūdikis išnešiotas, išorinių smurto žymių nematyti, mirties priežastį nustatys ekspertai.

Daug žalos nepridarę laužai

Tuo tarpu ir kurorto ugniagesiams gelbėtojams, kaip sakė valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė Sandra Vasiliauskaitė, savaitgalis buvo ganėtinai ramus.
„Joninių savaitgalis buvo gana ramus. Turėjome keletą iškvietimų, tačiau ugniagesių pagalbos neprireikė. Penktadienį 22.25 val. gautas pranešimas, kad botanikos parke prie Meilės al. dega laužas. Atvykus, botanikos parke, suaugusieji su vaikų grupe, laužavietėje saugiai degino Joninių laužą, pavojaus kilti gaisrui nebuvo. Joninių naktį 00.06 val. gautas iškvietimas dėl degančios žolės kopose, Šventosios uostelio teritorijoje. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, žolė buvo jau užgesinta buvusių žmonių. Išdegė apie 2 arai žolės. Džiaugiamės, kad žmonės buvo sąmoningi ir nelaukdami, kol atvyks ugniagesiai gelbėtojai, patys ėmėsi malšinti ugnį parankinėmis priemonėmis, tai yra pildami smėlį bei trypdami kojomis. Dėl to išvengėme didesnių nuostolių gamtai“, – pasakojo S. Vasiliauskaitė.

Tvarkos pažeidimų – daug, bet akių neplėšė

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys, Joninių savaitgalį būta daug įvairių pažeidimų. „Kaip ir kiekvienais metais, prekybos taškų savininkai reklamavo savo paslaugas, kaip sakau, ant visokių „šniūrų“ – suveria balionus, reklaminius užrašus, pariša juos prie gatvės, poilsiautojai statė palapines tam neskirtose vietose, mašinos stovėjo tiesiog ant važiuojamosios dalies ar ant savivaldybės žemės. Ką įspėjome, iškart susitvarkė – akių neplėšė“, – sakė P. Keinys.
Anot jo, vykstant savaitgalį pirčių ir SPA čempionatui Palangos paplūdimyje, prie jų įsitaisė nelegalūs muzikantai.
„Kaip vadinu, tai smulkmenos, bet tvarka turi būti visur. Didesnių pažeidimų nebuvo“, – sakė vedėjas.
Kiekvieną dieną, priklausomai nuo oro ir savaitės dienos, miesto gatvėse patikras atlieka nuo 2 iki 6 skyriaus darbuotojų. „Tokios dienos nebūna, kad ramiai vasarą gyventumėme“, – reziumavo vedėjas.

Šiemet nusikalstamų veikų mažiau

Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita Rinkevičienė informavo, koks pareigūnams buvo praėjęs savaitgalis:
„Šventinį savaitgalį (nuo birželio 23 d. vakaro iki birželio 26 d.) Palangos policija dirbo vasaros režimu, t. y. pajėgos sustiprintos, vykdytos prevencinės priemonės, todėl netikėtumų nebuvo, ir jis neišsiskyrė iš kitų įsibėgėjančios vasaros savaitgalių. Per Joninių savaitgalį Palangos miesto policijos komisariate buvo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai: mirties priežasčiai nustatyti – 2, dėl neblaivaus vairuotojo (kai viršytas 1,50 prom. neblaivumas) – 1, dėl viešosios tvarkos pažeidimo – 2, vagystės iš automobilio – 1. Per Jonines šiais metais pranešimų apie nusikalstamas veikas buvo užregistruota mažiau nei per šią šventę 2016 m. Iš viso Palangos policijoje užregistruoti 82 informaciniai pranešimai apie įvykius.
Dėl muštynių buvo pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai. Dėl įvykio, kur sumušta mergina: nepilnamečiai mergina ir vaikinas atvyko iš Kauno poilsiauti į Šventąją. Tikslesnių duomenų šiuo metu pateikti negalime, nes nukentėjusios ir įtariamojo jos draugo pateiktos įvykio versijos skiriasi. Turimais duomenimis, rytoj mergina išleidžiama gydytis namuose. Kitos muštynės įvyko privataus namo, esančio Plytų g., kieme.
Dar 1 asmeniui buvo taikyta administracinė atsakomybė už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą, keletą kartų policija buvo kviesta spręsti konflikto tarp kaimynų dėl žemės sklypo ir kt.“

Sidebar placeholder