Aiškiai pažymėta, kad Palangos tiltas – tik pėsčiųjų zoną, tačiau tiek dviratininkai, tiek keturračių velomobilių mėgėjai drąsiai nardo tarp žmonių ir kelia avarines situacijas. Baudos, siekiančios iki 140 litų, pažeidėjų negąsdina, tad taisyklių nepaisymas miesto valdžią ir policiją verčia imtis drastiškesnių priemonių.
Girti šumacheriai
Vasarotojų sausakimšame didžiausiame pajūrio kurorte pėstute jau pavojinga vaikščioti ne tik bulvaruose, pėsčiųjų gatvėse ar alėjose, bet ir ant jūros tilto. Mat ten nuolat zuja dviračiai, keturračiai velomobiliai, riedžiai ir kitos žmogaus kojomis ar kūno svoriu valdomos transporto priemonės.
Palangos vicemeras Saulius Simė neslėpė, kad verslininkai elgiasi taip, kaip jiems leidžia nustatytos taisyklės. „Negalime kontroliuoti verslininkų, mat jie komercinę veiklą, juridiškai įregistravę kaip individualią arba išsiėmę verslo liudijimą, vykdo savo ar išsinuomotuose sklypuose. O juose – dviračių, keturračių nuomos punktai. Kai kurie verslininkai reikalauja klientų, prieš tai supažindinę juos su važinėjimo po miestą taisyklėmis, pasirašyti. Bet juk pats verslininkas neskųs nedrausmingų klientų policijai, nes tai būtų naudinga jo konkurentams“, - LŽ sakė vicemeras. Paklaustas, ar dėl pedalų maniakų, siautėjančių ant pėsčiųjų itin mėgstamo jūros tilto, nereikėtų imtis griežtesnių priemonių, politikas pripažino tvarkos sergėtojų spragą.
„Tilto prieigose yra pėsčiųjų zonos ženklas. Jame pavaizduotas žmogus, vedantis vaiką. Dar vieno, su perbrauktu dviračiu ar keturračiu velomobiliu, lyg ir nereikėtų. Dviračiai - dar pusė bėdos, bet keturračiai... Jais dažniausiai važinėja alkoholio padauginęs jaunimas. Pati transporto priemonė sveria kelis šimtus kilogramų, dar pridėkime keturių suaugusių žmonių svorį, tad jei keturratis partrenktų, būtų bėdos“, - pripažino Palangos vicemeras.
Beje, LŽ žurnalistui teko stebėti situaciją, kai vietoje nenustygstančią mergaitę, šastelėjusią į šalį nuo mamos, partrenkė dviratininkas. Laimė, tąkart apsieita be didelių traumų, tačiau vaiko motina sprunkančiam pažeidėjui pavymui dar ilgai laidė ugningas replikas.
Statys užtvarus
Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius LŽ pabrėžė, kad prie kiekvieno poilsiautojo pareigūno nepastatysi, nes jie ir taip nespėja suktis. „Mūsų patruliai budi ir prie tilto, ir ant jo. Incidentas, matyt, įvyko, kai policininkų nebuvo. Šiaip ar taip, dviratį Palangos tiltu galima tik stumti. Taip dažniausiai elgiasi žvejai, o jaunimėlis lekia kaip akis išdegęs. Ypač daug rūpesčių pridaro keturračiai, mat šios transporto priemonės užima daug vietos, trukdo laisvam pėsčiųjų judėjimui ir prišaukia nelaimę. Ne vieną ir ne dešimt pažeidėjų ant tilto esame nubaudę“, - LŽ teigė pareigūnas. Pasak jo, baudos siekia nuo 80 iki 140 litų, tačiau pirmą kartą pričiuptiems pažeidėjams piniginę tenka palengvinti tik 40 litų.
Kurorto vicemeras S. Simė LŽ patikino, kad jau šią savaitę spręs vis didėjančią problemą. „Reikia baigti tą netvarką. Matyt, tilto prieigose teks įrengti specialius stulpelius, užkardas, tačiau rakinamas, kad galėtų privažiuoti komunalininkų mašinos. Pavyzdžiui, Birutės parke taip pat draudžiama važinėti dviračiais ir keturračiais, ir tai daryti trukdo prie įėjimų įbesti stulpeliai“, - sakė jis.
Beje, kai kurie keturračių nuomotojai ant velomobilių užklijavo bendrovės rekvizitus su klausimu: „Kaip aš vairuoju?“ „Šiuo pavyzdžiu reikėtų pasekti ir kitiems nuomotojams, kad praeiviai galėtų lengvai demaskuoti pažeidėjus. Juk nuomodami transporto priemones poilsiautojai palieka asmens tapatybės dokumentus. Tačiau ar kiekvienas verslininkas ryšis skųsti policijai taisyklių nesilaikančius chuliganus?“ – svarstė Palangos vicemeras.
Rašyti komentarą