Klaipėdos darželius šildys nuo pirmadienio

Klaipėdos darželius šildys nuo pirmadienio

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybėje posėdžiavo Ekstremalių situacijų valdymo komisija. Išklausiusi atsakingų miesto tarnybų ir įmonių atstovų pasisakymų komisija nusprendė, kad miestas artėjančiai žiemai jau pasirengęs.

Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigose šildymą įjungti rengiamasi jau pirmadienį. Vaikų tėveliai jau nerimauja ir skambina į savivaldybę klausdami, kada bus įjungtas šildymas. Kol kas gauti tik kelių asmenų pageidavimai, tačiau savivaldybėje apsispręsta šildymo sezoną pradėti pirmadienį. Ikimokyklinių įstaigų šildymo sistemos yra sutvarkytos, išduoti pasai, leidžiantys pradėti šildymo sezoną.

Bendrojo lavinimo mokyklose ir daugiabučiuose namuose šildymas bus įjungtas kartu. Kol kas apie šildymo sezono pradžią nekalbama, teigiama, kad jis prasidės, kai vidutinė oro temperatūra tris dienas iš eilės laikysis iki 10 laipsnių šilumos. Praėjusiais metais Klaipėdoje šildymo sezonas prasidėjo spalio 19 d., 2010 m. – spalio 11 d.

Savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė Ekstremalių situacijų valdymo komisijai pateikė turimus duomenis apie numatomą žiemą valyti miestą. Nuo lapkričio 1 d. miestą valys dvi bendrovės, miestas suskirstytas į šiaurinę ir pietinę dalis. Komunalininkai teigia apsirūpinę technika, reikalinga gatvėms mechanizuotai valyti. Rankiniu būdu gatves valanti įmonė tvirtino turinti pakankamai darbuotojų, taip pat pasirūpino druskos ir smėlio mišinių atsargomis. Gatvės ir šaligatviai bus pradėti valyti priklausomai nuo oro sąlygų, t. y., iš karto, kai reikės.

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai komisiją informavo, kad įstaiga žiemai pasirengusi. Į savivaldybę kreiptasi dėl bendradarbiavimo - prašoma, kad administracija pasirūpintų savo apleistais pastatais, kuriuose žiemoja benamiai ir kur dažniausiai sukeliami gaisrai bei žūsta žmonės. Be to, ugniagesiams gelbėtojams labai praverstų administracijos parama tvarkant po stichinių nelaimių išverstus medžius. J.Simonavičiūtė sakė, kad savivaldybė negali būti paramos davėja, tačiau užtikrino svarstysianti galimybę tarp dviejų valstybinių institucijų pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, nes administracija atlieka miesto tvarkymo funkciją.

Sidebar placeholder