Klaipėdos istorija papildyta dar viena knyga
Klaipėdos istorija papildyta dar viena knyga

Antradienį pristatyta Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų 85-ųjų veiklos metų sukakties proga išleista knyga "Rūmų istorija: vardai, vertybės, tradicijos".

"Ilgai brandinome mintį išleisti rūmų istoriją, paminėti žmones, tai, kas vyko, pažymėti rūmų reikšmę krašto ekonomikai ir užsienio prekybai. Svarbiausia - neiškreipėme tiesos, parašėme istoriją ir patys sužinojome daug naujo", - sakė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) direktorius Viktoras Krolis.

"Knyga - apie rūmus, veikiančius penkiuose Lietuvos miestuose, joje vietos skirta ir Klaipėdai. Užduotis buvo nelengva, mat Klaipėdoje archyvų nėra išlikę, o ir Lietuvos centriniame archyve rastos tik kelios nuotraukos. Taigi skelbiame anksčiau niekur nepublikuotą informaciją apie Klaipėdos istoriją", - teigė KPPAR direktoriaus pavaduotoja Vida Kažuro.

Istorinius faktus knygai surinko ir apibendrino Klaipėdos universiteto doktorantas Vasilijus Safronovas - jis daugiausiai rėmėsi įstatymais ir periodika.

V. Kažuro džiaugėsi sužinojusi, jog Klaipėdoje rūmai buvo įkurti anksčiau nei Kaune.

"Per 20 nepriklausomybės metų nepavyko įsikurti savose patalpose. O štai Vasilijus surado buvusį Klaipėdos krašto amatų pastatą - dabartinę Respublikinės Klaipėdos ligoninės Odos ir veneros ligų polikliniką", - atradimais dalijosi V. Kažuro.

Pirmieji knygos egzemplioriai atiduoti Klaipėdos universiteto ir I. Simonaitytės bibliotekoms bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejui.

Sidebar placeholder