Kretingoje įsibėgėjo gatvių rekonstrukcija

Kretingoje įsibėgėjo gatvių rekonstrukcija

Kretingiškis Juozapas Benetis kasdien stebi J. Šimkaus gatvėje vykstančius darbus – čia jau prasidėjo iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo finansuojamas projektas. Jo metu Kretingos mieste bus išasfaltuotos keturios gatvės – J. Šimkaus, J. Basanavičiaus, P. Paulaičio ir Mėguvos. Tam iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų yra skirta 3 mln. 500 tūkst. Lt.

"Džiaugiamės pagaliau pradėtais darbais. Daugiau pagyrimų galėsime išsakyti, kai turėsime naują, išasfaltuotą gatvę su šaligatviais ir šviestuvais. Daugelį metų kentėjome dėl dulkių. Gaila būdavo žiūrėti, kaip lietus plauna kelią, išvagoja jį grioviais. Ir dabar kenčiame nepatogumus, bet svarbiausia, kad tik darbai būtų pabaigti“, - kalbėjo J. Šimkaus gatvėje gyvenantis J. Benetis.

Laukimu gyvena ir kitų gatvių gyventojai – Mėguvos ir J. Basanavičiaus gatvėse tęsiama prieš keletą metų pradėta rekonstrukcija, P. Paulaičio ir J. Šimkaus gatvėse asfalto niekada nėra buvę.

Pasibaigus projektui, šios gatvės bus pritaikytos vis didėjančiam automobilių ir pėsčiųjų eismui. Tikimasi, kad rekonstrukcija padės sumažinti neigiamą transporto poveikį aplinkai, sudarys palankias sąlygas verslo plėtrai.

Suremontavus Mėguvos ir P. Paulaičio gatves, Kretinga turės ir naują apvažiavimą. Norėdami patekti į miesto centrą Panevėžio, Laukų ir kitų Pietinio kvartalo gatvių gyventojai turėdavo važiuoti aplinkui.

Pasibaigus P. Paulaičio ir Mėguvos gatvių rekonstrukcijai, kretingiškiai turės tiesų išvažiavimą į centrą. Toks buvo vienas iš pagrindinių europinio projekto tikslų. Tikimasi, kad ši gatvių rekonstrukcija padės paskirstyti transporto krūvį mieste.

J. Šimkaus ir J. Basanavičiaus gatves numatyta padengti asfaltbetonio danga, nutiesti paviršinių nuotekų tinklus ir prijungti prie esamų tinklų. Gatvėse kas 25 metrus bus įrengti šviestuvai, pėsčiųjų eismui reguliuoti bus skirtos apsauginės tvorelės iš metalinių vamzdžių.

Dar didesni pokyčiai laukia naujakurių rajono – P. Paulaičio ir Mėguvos gatvių. P. Paulaičio gatvėje numatyta pastatyti 1,5 metro pločio šaligatvius abiejose kelio pusėse. Gatvė bus 6 metrų pločio.

Mėguvos gatvėje prasidėjus darbams gyventojai manė, jog šalia jų ketinama įrengti dvipusio eismo gatvę – taip plačiai buvo pažymėtos kelio ribos. Tačiau paaiškėjo, kad šioje gatvėje yra visos galimybės įvykdyti modernų europietišką projektą – Mėguvos gatvėje užteks vietos keliui, šaligatviui vienoje pusėje ir pėsčiųjų bei dviračių tako kitoje.

Mėguvos gatvė bus kol kas vienintelė visame Kretingos mieste, kuri turės dviračių taką.

Rekonstrukcijos darbus vykdanti bendrovė "Hidrostatyba“ rekonstrukciją planuoja pabaigti iki šių metų gruodžio mėnesio. Šiuo metu J. Šimkaus ir J. Basanavičiaus gatvėse jau tvarkomos tinklų sistemos, nuimami seni gatvių sluoksniai ir trombuojami nauji. P. Paulaičio ir Mėguvos gatvėse darbininkai yra pakloję šaligatvių bordiūrus, o kelią rengia naujai dangai.

Įvykdžius projektą, Kretingoje bus rekonstruota 1,79 kilometro kelio.

"Pajūrio naujienos"

Raktažodžiai
Sidebar placeholder