KU miestelyje rasti unikalūs antkapiniai paminklai

KU miestelyje rasti unikalūs antkapiniai paminklai

1952 metais statytame buvusio karinio miestelio - dabartinėje Klaipėdos universiteto (KU) teritorijoje - pastato pamatuose, jį demontuojant buvo atrasta keliolika įmūrytų XIX a. viduriu – XX a. pradžia datuojamų antkapinių paminklų, kuriuose išlikusios kadaise Klaipėdoje palaidotų žmonių pavardės. Tarp jų, miesto tarėjo Strausso, Michaelsenų, Masonų, Raucho, ir kt. pavardės.

Pasak KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorės Silvos Pocytės, ši netikėta miesto istorijos "dovana" eilinį kartą patvirtina, kaip brutaliai pokariu buvo elgiamasi su senosios Klaipėdos praeities simboliais.

Šie antkapiniai paminklai, suderinus su atsakingomis paveldosaugos institucijomis, bus perduoti Klaipėdos miesto žinion.

"Norėtųsi paraginti asmenis ir organizacijas, kurios griauna pokario metais Klaipėdoje ir visame krašte statytus pastatus ar ketina tai daryti, atkreipti dėmesį, ar statinių konstrukcijose nėra išlikę antkapinių paminklų ar kitų senosios Klaipėdos istorijos paveldo reliktų", - sako S. Pocytė.

Žiniasklaidai rasti antkapiniai paminklai bus parodyti rytoj.

Sidebar placeholder