Mėlynosios vėliavos programa yra skirta savivaldybėms, plėtojančioms turizmo paslaugas. Mėlynąja vėliava vasaros sezonui apdovanojami paplūdimiai ir prieplaukos, atitinkantys šią tarptautinę programą koordinuojančios nevyriausybinės organizacijos – Aplinkosauginio švietimo fondo (Foundation for Environmental Education – FEE) – reikalavimus, kurie yra skirstomi į keturias grupes: vandens kokybės, aplinkosauginio švietimo ir informavimo, aplinkosauginio valdymo, paslaugų ir saugumo. Kaip FEE narys, Lietuvoje Mėlynosios vėliavos programą koordinuoja Lietuvos žaliųjų judėjimas.
Lietuvos žaliųjų judėjimo bei FEE įgalioti asmenys privalo tikrinti, ar paplūdimys bei prieplauka sezono metu atitinka keliamus reikalavimus. Mėlynoji vėliava turi būti nuleidžiama, jei aptinkama trūkumų. Pakelti ją leidžiama tik tada, kai visi trūkumai pašalinami.
Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovas Renaldas Rimavičius pabrėžė, jog tarptautinė Mėlynosios vėliavos programa yra tapusi kurortų prestižo ženklu, apie ją labai gerai žino tiek turistai, tiek ir turizmo įmonės. Informacija apie Mėlynosios vėliavos paplūdimius skelbiama ir specialiuose kataloguose.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog Palanga jau daugiau nei dešimtmetį pakliūna tarp tų kurortų, kurie gali pasigirti aukščiausios kokybės paplūdimiais, ir tai pajūrio miestui yra itin svarbu. „Norint gauti Mėlynąją vėliavą, paplūdimys turi atitikti švaros, vandens kokybės, informacijos pateikimo, infrastruktūros ir kitus reikalavimus. Kad Palangos Birutės parko paplūdimys juos atitiktų, tiek Savivaldybė, tiek ir šią paplūdimio atkarpą prižiūrintys Palangos botanikos parko darbuotojai deda daug pastangų. Džiugu, kad kurortas gausiai atvykstantiems svečiams gali pasiūlyti aukščiausią kokybę – švarų, tvarkingą, saugų bei patogų ilsėtis pajūrį“, - kalbėjo Š. Vaitkus.
Mėlynąją vėliavą Palangos merui Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovai įteiks Kurorto šventės, vyksiančios gegužės viduryje, metu.
Rašyti komentarą