Plungėje – istorinis įvykis

Plungėje – istorinis įvykis

Akylesni plungiškiai tikriausiai jau pastebėjo centriniame miesto stadione burzgiančią sunkiasvorę techniką. Keli pirmieji čia pasirodę ekskavatoriai, lyg tos pirmosios pavasario kregždės, patvirtino, jog prasidėjo ilgai plungiškių laukta centrinio stadiono rekonstrukcija.

Šios savaitės pradžioje „Žemaičio“ fotokorespondentė užfiksavo, galima sakyti, istorinį įvykį – griaunamas senąsias stadiono tribūnas. Turbūt kai kam šis vaizdas sukėlė sentimentų, mat stadionas mena ne vieną svarbų Plungės futbolininkų laimėjimą prieš stipriausius varžovus. Tačiau daugelis džiaugiasi, jog ledai pagaliau pajudėjo. Mat šis apleistas stadionas su griūvančiomis tribūnomis daug metų plungiškiams buvo tarsi patvirtinimas ir priekaištas, jog vietos valdžiai nerūpi paprasti žmonės ir jų interesai. Aplinkiniai miestai jau seniai džiaugiasi moderniais stadionais, o mūsiškį – ir svečiams gėda rodyti.

Kaip „Žemaičiui“ sakė Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas, pasiruošimas rekonstruoti stadioną užtruko beveik dešimtmetį, mat dėl paveldosaugininkų reikalavimų teko ne kartą koreguoti jo projektą. Vėliau reikalavimus stadioną pritaikyti ne vien tik futbolui, bet ir aktyviajam poilsiui, pareiškė Europos Sąjungos paramą Plungės savivaldybei skyrusi Vidaus reikalų ministerija.

Galiausiai šalia futbolo stadiono numatyta įrengti vaikų žaidimų ir treniruoklių suaugusiesiems aikšteles, zoną paplūdimio tinkliniui. Žiūrovų tribūnos bus statomos priešingoje stadiono pusėje, nei yra dabar. Darbus atliks konkursą laimėję jungtinės veiklos partneriai – UAB „Plungės lagūna“ ir UAB „LitCon“. Už darbus šioms įmonėms bus sumokėta 2,4 mln. eurų. Sutartis su jomis pasirašyta gegužės 11-ąją, o darbai turės būti atlikit per dvejus metus.

Sidebar placeholder