Beje, šią "Praktikų biržą" sukūrė taip pat studentas. Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijuojantis Arūnas Pikelis buvo priimtas į KPA direkciją būtent šiam darbui atlikti.
"Praktikų birža" įmonėms ir studentams turėtų padėti net tik surasti vieniems kitus, bet ir pagerinti praktikų kokybę. Pasak KPA administracijos direktorės Jolantos Braukylienės, šios projekto tikslas yra sukurti modelį, kuris skatintų įmones priimti studentus į praktiką, realiai veiktų ir duotų naudos visoms šalims.
"Klaipėdos pramonininkai jau kurį laiką skundžiasi, kad mokymo įstaigos neįsiklauso į jų poreikius, ir abiejų pusių bendradarbiavimo formų paieškos vyksta seniai, todėl pernai rudenį Klaipėdoje vyko konferencijos šia tema ir jos metu buvo išgrynintos konkrečios problemos. Šiuo metu namų darbus atlieka visos šalys: mokymo įstaigos, studentai ir verslininkai", - sakė J. Braukylienė.
Betonines konstrukcijas gaminančios bendrovės "Perdanga" atstovas skundėsi, kad nė viena Klaipėdos mokykla neruošia šios srities specialistų. Jie esą rengiami tik Vilniaus Gedimino technikos bei Kauno technologijų universitetuose. O šių miestų studentai pageidauja nuolatinio darbo būtent Kaune ar Vilniuje, bet ne Klaipėdoje, todėl į uostamiestyje jie nenori net atlikti praktikos.
Seminare dalyvavo DNB banko, UAB "Vakarų medienos grupė", AB "Klaipėdos vanduo", UAB "Philip Morris Lietuva", UAB "Mars Lietuva", AB TEO LT, UAB "Klaipėdos duona", UAB "Perdanga", UAB "Sveampeks" ir kitų įmonių atstovai.
Šiuo metu tokią laisvų praktikos vietų biržą turi sukūręs Kauno technologijų universiteto Karjeros centras bei Kauno regiono pramonininkų asociacija.
Teisės aktai nenumato konkrečios tvarkos, kaip turėtų būti teisiškai susitariama, kad įmonėje ar įstaigoje žmogus atliks praktiką, kiek laiko tokia praktika gali trukti ir pan. Juolab norinčioms priimti praktikai jau baigusius studijas žmones įmonėms ar įstaigoms tenka pasukti galvą, kokiu pagrindu tą padaryti.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nustatyti, kad norint priimti praktikantus, darbdaviai su jais galės sudaryti dvišalę darbo įgūdžių įgijimo sutartį. Ji negalės būti sudaroma ilgesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui, kad būtų išvengta galimų piktnaudžiavimo nelegaliu darbu atvejų.
Sutartis galės būti sudaroma su tais asmenimis, kurie yra registruoti darbo biržoje. Žmogus galės įgyti konkretaus darbo įgūdžių įmonėje ar įstaigoje, nors nebus įdarbinamas tiesiogiai darbo vietoje ir socialinio draudimo įmokos už jį nebus mokamos.
Šią tvarką siūloma įtvirtinti Užimtumo rėmimo įstatymo pataisomis.
Rašyti komentarą