Šiukšlės visų, o renka viena

Šiukšlės visų, o renka viena

Viename Nidos gatvės daugiabučių, greta daugiaaukščio, kuriame įsikūręs Registrų centras, gyvenančiai moteriai trūko kantrybė. "Nebegaliu net pro savo buto langą žiūrėti - aplink skraido šiukšlės", - skundėsi į redakciją užėjusi klaipėdietė. Ji guodėsi, kad jau kelerius metus kasdien kuopia viso kvartalo šiukšles.

Moteris primygtinai prašė neskelbti nei vardo, nei pavardės.

"Nenoriu viešintis, nes jau kartą pradūrė mano automobilio padangas. Dabar gali stiklą išdaužti ar dar kokią nors šunybę iškrėsti. Kai renku tas šiukšles, kaimynai tik pro langą pasižiūri: "A, ta durnė valo. Tegu sau valo", - pagalvoja, tačiau padėti nė vienas jų neskuba", - skundėsi ji.

Moters manymu, daugiabučių kiemus administruojanti bendrovė "Jūros būstas" galėtų labiau pasistengti, kad šiukšlių kiemuose būtų mažiau.

UAB "Mano būstas", kuriai ir priklauso šį kvartalą administruojanti bendrovė "Jūros būstas", atstovas spaudai Paulius Ugianskis "Vakarų ekspresui" atsakė, kad administratoriai kiemsargių turi, tačiau problema ta, kad savivaldybė valymo paslaugą perką tik du kartus per savaitę.

"O šiuo konkrečiu atveju, nutirpus sniegui ir po Naujųjų metų šventės, susikaupė daug šiukšlių, kurios jau šiandien (atsakymą gavome penktadienį. - Aut. past.) bus surinktos ir išvežtos. Taip pat šiuo metu dar neturime viešųjų darbų darbuotojų, kurie visus metus padeda tvarkyti kiemų teritorijas. Jie turėtų būti įdarbinti tik sausio pabaigoje arba vasario pradžioje", - situaciją nupasakojo P. Ugianskis.

Sulupės seniūnaitis Saulius Liekis tvirtino pats gyvenantis tame kvartale ir į redakciją atėjusią moterį pažįstąs.

"Džiaugiuosi, kad ta moteris tvarko aplinką. Ir pats aš kartais šiukšles surenku, sniegą kieme nukasu. O namų valdos šioje situacijoje tikrai nėra kaltos. Jei savivaldybė mokėtų, kiemsargiai kasdien po kelis kartus tą vietą pašluotų. Tačiau dėl lėšų stygiaus aplinką tvarkome rečiau nei norėtųsi. Aišku, ir patys gyventojai galėtų mažiau šiukšlinti arba bent jau surinktų tai, ką numetė", - ragino S. Liekis.

"Vakarų ekspreso" informacija

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder