Tokio vaizdo Palanga senokai neregėjo – į pajūrį žmonės veržėsi ir be nakvynės

Tokio vaizdo Palanga senokai neregėjo – į pajūrį žmonės veržėsi ir be nakvynės

Kokia prasmė drausti Palangoje teikti apgyvendinimo paslaugas, jeigu kurortas ir taip pilnas atvykėlių?

Tokių abejonių atsirado po praėjusio savaitgalio. Tokio vaizdo Palanga jau senokai neregėjo – praėjusį šeštadienį vėl driekėsi į kurortą atvažiuojančių automobilių eilė, žmonių buvo pilna pagrindinėje pėsčiųjų alėjoje ir ant jūros tilto, o pradėjusiose veikti lauko kavinėse buvo užsėsti visi staliukai, prie jų nutįso klientų eilės.

„J.Basanavičiaus gatvėje žmonių buvo kaip ne itin karštą vasaros savaitgalį“, – įspūdžiais dalijosi savaitgalį mieste patruliavęs Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas. 

Koks skirtumas, kur nakvos?

Skirtumas nuo ankstesnių metų tik tas, kad kone visi poilsiautojai dėvėjo anksčiau Lietuvoje neįprastas veido kaukes. Tačiau tokia gausa atvykėlių prie jūros erzino poilsiautojų vis dar negalinčius priimti palangiškius, kuriuos menkai paguodžia ir tai, kad draudimas apgyvendinti poilsiautojus Palangoje atšaukiamas nuo kito pirmadienio, gegužės 11 dienos.

„Uždrausti trumpalaikio apgyvendinimo veiklą balandį – ypač per Velykas – buvo protingas sprendimas.

Tačiau neleisdama priimti poilsiautojų beveik iki gegužės vidurio savivaldybė, manau, jau perlenkia lazdą“, – teigė apie 130 privačių būstų nuomotojus vienijančios bendruomenės „Palangos rūpestėlis“ valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.

Anot jos, toks draudimas dabar beprasmis, nes kurortas dvi dienas buvo pilnas viešosiose vietose vaikštinėjančių žmonių: „Koks koronavirusui skirtumas, kur jie nakvos – Palangoje ar grįžę namo į Šiaulius ar Kauną?“ 

Norėtų dirbti jau savaitgalį

Miesto valdžios sprendimas leisti apgyvendinimo veiklą tiktai nuo ateinančio pirmadienio nesuprantamas ir „Palangos žuvėdros“ viešbučio vadovui Kristupui Šliogeriui, jis tikėjosi, kad galės pradėti dirbti jau nuo gegužės: „Kol neprasidėjęs vasaros sezonas, mums tas pirmadienis yra tuščias.

Kodėl draudimo nebuvo galima atšaukti nuo šeštadienio, gegužės 9 dienos? Savivaldybei – tik dviejų dienų skirtumas, o mums – prarastas savaitgalis.“ 11 nuotr.Poilsiautojai išsiilgę jūros.

Verslininkas atkreipė dėmesį, kad kartu su Palanga apgyvendinimą draudę Druskininkų ir Birštono kurortai poilsiautojus jau kviečia nuo gegužės 8 dienos ir daugiau nei mėnesį stovėjusiam verslui suteikia progą gauti pajamų.

„Palangos rūpestėlio“ bendruomenė jau kreipėsi į savivaldybę prašydama paankstinti draudimo atšaukimą, kad palangiškiai savaitgalį jau galėtų užsidirbti.

„Praėjusiais metais tokiu laiku mes jau turėjome pilnus kambarius svečių, o dabar mus policija ir savivaldybės tvarkdariai persekioja, ar nesame ko nors įsileidę“, – dėl Palangos sprendimų apgailestavo bendruomenės pirmininkė A.Sabaliauskaitė.

 

 

Poilsiautojai išsiilgę jūros.

Tiesa, per ilgąjį savaitgalį apgyvendinimo draudimo pažeidėjų nei policija, nei savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius neaptiko. 

Nakvynių dar nepageidauja

Tačiau atrodo, kad keisti numatytos datos Palangos savivaldybė nėra linkusi. „Gegužės 11 diena buvo iš anksto suderinta su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija ir jos nariai net ir po savaitės ne visi dar bus pasiruošę atverti duris“, – teigė kurorto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

Anot valdininkės, anksčiau atšaukti draudimo nebuvo tikslinga dar ir dėl to, kad šią savaitę vykdomi vandentiekio trasų hidrauliniai bandymai ir beveik visame mieste nebus karšto vandens. Gegužės 8 dieną dėl remontuojamų elektros linijų pusei miesto bus atjungta elektros energija.

 

 

Poilsiautojai išsiilgę jūros. „Be to, neužmirškime: karantinas vis dar nėra atšauktas. Drausdami teikti apgyvendinimo paslaugas mes šitaip visus skatiname likti namuose“, – kalbėjo A.Kilijonienė. Tam miesto valdžia atsisako net pagalvės mokesčio, kurio vien per praėjusių metų balandį buvo surinkta apie 32 tūkst. eurų. 

Viešbučiai neskubina

poilsiautojų plūstelėjimas į miesto viešąsias erdves toli gražu nereiškia, kad žmonėms bus lygiai taip pat saugu viešbučio patalpose. „Viena savaitė šen ar ten nedirbant daugiau nei mėnesį jau nieko nereiškia.

Be to, viešbučių personalui kur kas paprasčiau įsivažiuoti nuo pirmadienio nei savaitgalį, kai svečių sulaukiama daugiau“, – sakė I.Valaitienė. Anot jos, ne visi viešbučiai atsivers ir gegužės 11 dieną.

Yra ir tokių, kurie numatytus remontus pabaigs tik prasidėjus birželiui. Palangos viešbučius džiugina tai, kad paskelbus apie poilsiautojų priėmimą jau sulaukiama daug rezervacijų liepos ir rugpjūčio mėnesiams.

 

 

Poilsiautojai išsiilgę jūros.

Šiam laikotarpiui šiandien jau rezervuota apie 60 procentų „Palangos žuvėdros“ kambarių. Keliuose kambariuose pirmieji poilsiautojai apsigyvens jau kitą pirmadienį.

I.Valaitienė užtikrino, kad praėjusių metų pabaigoje patvirtintos šių metų apgyvendinimo kainos viešbučiuose nesikeis.

Iš pradžių pusryčiai svečiams bus atnešami į kambarius ir veiks lauko terasos, o gegužės pabaigoje, tikimasi, su tam tikrais apribojimais bus leista klientus aptarnauti ir restoranų patalpose.


Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder