A.Vaitkus: LRT - skleidžiamos melagystės Lietuvos piliečiams

A.Vaitkus: LRT - skleidžiamos melagystės Lietuvos piliečiams (10)

Kas yra Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija? Specialus įstatymas teigia, kad tai yra nepriklausoma viešoji įstaiga, kurios vienintelis savininkas yra valstybė.

Jei vis dar tikėti, kad valstybė yra Lietuvos žmonės, tai ši viešoji įstaiga turėtų ir tarnauti žmonėms. Ar LRT tarnauja žmonėms?

Apie tai, kad iš LRT ekranų yra skleidžiamos melagystės Lietuvos piliečiams, sakiau dar 2019 metais rinkimų į miesto Tarybą laikotarpiu.

Tik po dvejų metų gavau atsakymą į savo skundą dėl šmeižto mano atžvilgiu iš Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, kuriame nurodoma, kad LRT pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą... Na ir kas toliau? Ogi nieko.

LRT galima viskas. Ir įstatymus pažeisti galima taip pat. Nekyla klausimas - kodėl?

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31-ąją sukaktį, yra liūdna, kad po truputį netenkame nepriklausomos žurnalistikos. Tai pirmos vinys į demokratijos karstą.

Bent tai, ką matau pastaruoju metu: vis labiau supriešinama visuomenė, svaidomi kaltinimai, stokojama diskusijų ir pokalbio kultūros.

Neregėtas dalykas, kai atskiri žiniasklaidos atstovai (vis dar tikiu, kad tokių mažuma) neslėpdami deklaruoja savo politinę priklausomybę. To neteko matyti per visą nepriklausomybės laikotarpį. Ar tokie žurnalistai gali būti nešališki?

Žurnalistikos esmė ir prigimtis yra kuo objektyviau perduoti visuomenei reikšmingą žinią, nagrinėti socialinius, ekonominius ir politinius aspektus. Tam, kad pats skaitytojas ar klausytojas susiformuotų savo nuomonę ir poziciją.

Nacionalinio transliuotojo įstatyme parašyta - LRT savo veiklą grindžia pagarbos žmogui ir valstybei, teisėtumo, nešališkumo, atskaitomybės, skaidrumo, efektyvumo, demokratijos, objektyvumo, politinio neutralumo, nepriklausomumo ir kitais teisinės valstybės principais.

Tokių principų privalo laikytis Lietuvos piliečių pinigais išlaikomas nacionalinis žinių transliuotojas. Jei taip būtų iš tiesų, šios diskusijos nė nereikėtų.

Šis tekstas yra autoriaus nuomonė ir nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder