Mes ne danai, svetimiems laimės negailim

Mes ne danai, svetimiems laimės negailim

Viena iš 365 lietuvių liaudies patarlių apie kvailumą byloja, kad gudrus mokosi iš svetimų klaidų, o kvailas nė savų nepaiso. Ir ji kaip niekas puikiai iliustruoja nūdienos aktualijas ne tik Lietuvoje, bet ir su pabėgėliais nesusitvarkančioje visoje Europos Sąjungoje.

Skirtumas tik tas, kad juos pas save kvietusios ir išskėstomis rankomis pasitikusios galingiausios Europos valstybės pamažu baigia atsikvošėti ir ima mokytis iš padarytų klaidų.

Išvydę, ką išdarinėja pabėgėliai, danai pirmiausia privėrė jiems duris į savo namus, įvesdami dokumentų patikrą keliaujantiems iš Vokietijos. O šią savaitę sugriežtino įstatymą, kuris leidžia iš pabėgėlių paimti grynuosius pinigus ir papuošalus, jei jų vertė didesnė nei 1340 eurų, kad būtų padengtos pačių „svečių“ išlaikymo išlaidos.

Tačiau Lietuvos valdžia viso to „nemato“ ir net nenori „matyti“. Ji ir toliau laukia 1105 pabėgėlių ir šventai tiki, kad visus juos pavyks sėkmingai integruoti. Tiesa, keliais mažiau, nes pirmoji šeima iš Irako jau džiaugiasi gyvenimu taikioje Marijos žemėje. Ir ką ji padarė pirmiausia. Padavė Lietuvą į teismą.

O ar nebus užversti skundais visokiausias teises ginantys Europos teismai, kai vos kojas apšilę pabėgėliai supras, kad Lietuvoje ir pašalpos mažesnės, ir oras šaltesnis. Ir galime neabejoti, kad jų pusėn iš karto stos ištisa armija gynėjų. Kaip kitaip, juk pažeistos žmogaus teisės į orų gyvenimą.

Tik keista, kad nė vienas iš tų gynėjų net necyptelėjo, kai Šilalės rajone gyvenanti jauna, negerianti ir padori šeima turėjo per mėnesį pragyventi tik iš 28 eurų. O kam tai įdomu, juk pas mus orumas pažeidžiamas tik tada, kai sumažinamos algos teisėjams ir politikams.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder