Noras perkelti atsakomybę ant tų, kurie jau dabar lūžinėja po milžiniška atsakomybės našta

Noras perkelti atsakomybę ant tų, kurie jau dabar lūžinėja po milžiniška atsakomybės našta

Esu visiškas lopas. Viešai juokiausi iš žmonių, kurie susišlavė medicinines kaukes ir kartojau, kad jos nesaugo. Saugo. Pirmiausia saugo aplinkinius, bet dabar jau skaitau pakankamai autoritetingų nuomonių, kad jos gali mažinti ir užsikrėtimo riziką.

Tie, kas laiku nusipirko kaukių, padarė labai teisingai. Aišku, dar teisingiau būtų buvę valstybei šalies viduje buvusias kaukes bei respiratorius laiku supirkti iš vaistinių ir atiduoti medikams.

Reikia pripažinti klaidas, bet nekartoti užsispyrusiai, kad visiems dėtis kaukes ir respiratorius dabar rekomenduojama todėl, kad "yra toks metų laikas, kai nemažai žmonių peršąla, sloguoja, pradeda sirgti alerginėmis slogomis." Rimtai?

Ir dar - apie SAM ruošiamas grupes, kurios tikrins ligoninių vadovus, ar jie tinkamai reagavo į COVID-19 atvejus, kai užsikrėsdavo medikai.

Juk tai aiškus noras perkelti atsakomybę ant tų, kurie jau dabar lūžinėja po milžiniška atsakomybės našta.

Kiek tai užims laiko, pajėgų, važinėjimo, kiek tai rizikų sukels, kiek reiks specialiųjų priemonių, kaip į tai reaguos ir taip stresą patiriantys gydytojai?

Ar kaltas ligoninės vadovas, kad dabar respiratorių neturi? Kad personalo trūksta, nes dešimtys saviizoliacijoje? Juk buvo pažadėti aprūpinti.

O jeigu jau tikrinti, tai ar patys tikrintojai prisiims atsakomybę už savo laiku nepadarytus sprendimus, užvilkintas privačias iniciatyvas, baimę imtis atsakomybės, biurokratinį kabinėjimąsi prie tų, kuriems tokie tempai netinka?

Sidebar placeholder