Airijos parlamentarai leido daryti abortus, jeigu iškyla pavojus motinos gyvybei

Airijos parlamentarai leido daryti abortus, jeigu iškyla pavojus motinos gyvybei

Airijos parlamento žemųjų rūmų deputatai priėmė įstatymą, leidžiantį daryti abortus, jeigu nėštumas gali kelti pavojų motinos gyvybei. Tai penktadienį pranešė "Reuters”.

Įstatymo svarstymas užsitęsė iki vidurnakčio. 127 parlamentarai balsavo už, 31 - prieš. Dabar jį turės patvirtinti aukštųjų rūmų nariai.

Pagal dokumentą, priežastis nutraukti nėštumą gali būti ir moters savižudybės rizika. Tad 1992 metais priimtas Airijos Aukščiausiojo teismo nutarimas dėl galimybės daryti abortus potencialioms savižudėms įgavo įstatymo pavidalą. Tai suteikia gydytojams formalų pagrindą atlikti šią procedūrą tam tikrais atvejais.

Kaip pažymi agentūra, dėl įstatymo priėmimo Airijos premjeras Enda Kenis (Enda Kenny) prarado daugiau sąjungininkų negu dėl griežtų taupymo priemonių kilus finansų krizei. Pavyzdžiui, vyriausybę paliko sena premjero bendražygė, Europos reikalų ministrė Liusinda Kreiton (Lucinda Creighton), kuri buvo laikoma viena iš prtendenčių į valdančiosios partijos "Fine Gael” lyderio postą. Iš 76 šiai partijai atsotvaujančių parlamentarų penki balsavo prieš įstatymą ir buvo pašalinti iš frakcijos.

E. Kenis papasakojo, kad, vykstant visuomenės diskusijai dėl abortų, įstatymo priešininkai jam siuntė plastikinius embrionus ir krauju rašytus laiškus, piketavo jo privačią rezidenciją. Be to, įstatymui smarkiai priešinosi Romos katalikų bažnyčia, kurios įtaka Airijoje tebėra didelė.

Kaip pažymi "BBC News”, dėl abortų draudimo Airijoje vidutiniškai 11 moterų kasdien nutraukia nėštumą nuvykusios į Didžiąją Britaniją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder