Bus paleistas Bulgarijos parlamentas

Bus paleistas Bulgarijos parlamentas

Bulgarija nuo praeito mėnesio neturi vyriausybės ir manoma, kad prezidentas Rosenas Plevnelijevas paleis parlamentą ir paskirs laikinąją vyriausybę, praneša BBC.

Bulgarijos ministras pirmininkas Boiko Borisovas atsistatydino praeitą mėnesį. Taip jis reagavo į masinius protestus, kilusius dėl didelių elektros kainų ir mažų atlyginimų. Protestuotojai grasino apsupti parlamentą ir neleisti parlamentarams išeiti.

Prezidentas R. Plevnelijevas nepranešė, kada sudarys naują ministrų kabinetą, bet, manoma, kad jis išrinks daugiausia nepartinius, technokratus ministrus.

Priešlaikinius parlamento rinkimus planuojama rengti gegužę.

Bulgarija 2007 metais įstojo į Europos Sąjungą (ES), bet yra neturtingiausia bloko narė. Gyventojai tikėjosi, kad įstojus į ES jų gyvenimas pagerės. Tačiau ketvirtadalis tebegyvena žemiau skurdo ribos, o jų pajamos siekia tik pusę ES vidutinių pajamų. Bulgarai piktinasi dėl valdžios nesugebėjimo kovoti su korupcija. Daugeliui paskutinis lašas buvo žiemą gautos sąskaitos už elektrą, kurios net viršijo kai kurių atlyginimus. Prasidėjo smurtiniai protestai ir ministras pirmininkas buvo priverstas atsistatydinti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder