D. Medvedevas: Rusijai negresia negatyvūs scenarijai, sukurti forumo ekspertų

D. Medvedevas: Rusijai negresia negatyvūs scenarijai, sukurti forumo ekspertų

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas įsitikinęs, kad nė vienas iš Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) ekspertų sukurtų neigiamų scenarijų Rusijai negresia.

"Esu visiškai įsitikinęs, kad nė vienas scenarijus nebus realizuotas", - sakė jis plenarinėje forumo sesijoje.

Sesijos pradžioje Tarptautinės WEF tarybos Rusijos ekspertai pristatė savo ataskaitą apie galimus Rusijos raidos scenarijus. Rusijos ekonomikai per artimiausius dešimtmečius teks įveikti rimtų sunkumų, teigiama pranešime. Forumo tarybos parengtas dokumentas apima 350 verslo, vyriausybės, akademinio pasaulio atstovų tiek iš Rusijos, tiek ir iš viso pasaulio. Jame pateikti trys Rusijos ekonomikos raidos per ateinančius dešimtmečius scenarijai.

Pirmas - "Nepastovaus stabilumo" scenarijus analizuoja galimas staigaus ir ilgalaikio naftos kainų kritimo pasekmes ekonominiam bei socialiniam stabilumui. Todėl daroma išvada, kad jei Rusijos ekonominės reformos atrodo sunkios augimo laikotarpiu, tai jas taikyti krizės laikotarpiu būtų beveik neįmanoma.

Antrasis scenarijus, pavadintas "Kitoje patenkinto nieko neveikimo pusėje", numato, kad ir toliau išliksiančios didelės naftos ir dujų kainos sukels institucinių reformų iniciatyvų stoką.

Ekspertai priėjo prie išvados, kad asmeninės gerovės augimas gali slopinti trumpalaikius gyventojų reikalavimus, bet galiausiai nepasitenkinimas efektyviu valstybės valdymu ir augančia biurokratija būtų akivaizdus.

Trečiasis scenarijus, vadinamas "Regioninės pusiausvyros atkūrimas", numato, kad institucinės reformos daugiausia vykdomos regioniniu lygmeniu, o centrinės valdžios institucijos ir toliau patiria sąstingį. WEF ekspertai teigia, kad tokiu atveju atsiras nevienodos regioninės plėtros rizika.

Sesijos dalyvių ir svečių buvo taip pat paprašyta atsakyti į klausimą, kokia kryptimi, jų manymu, reikėtų daugiausiai dirbti Rusijos vyriausybei. Variantas "Sąžiningas valdymas", t.y. institucinės reformos, kova su korupcija, supaprastintas valdymas, gavo 77,9 proc. balsų. Antras pagal balsų skaičių (9,7 proc.) punktas buvo konkurencijos sąlygų pagerinimas vidaus rinkose, trečiu prioritetu buvo išrinktas regioninės plėtros poreikis (7,2 proc.). Dar du punktai - makroekonominis stabilumas ir socialinės gyventojų atskirties mažinimas (atitinkamai 2,5 ir 2,7 proc.).

Toks balsavimas yra Davoso forumo plenarinių sesijų tradicija. Pats D. Medvedevas mano, kad tokie balsavimo rezultatai galimi, tačiau su jais nesutinka. "Toks balsavimas rodo, kaip iš šalies suvokiama Rusija ir jos problemos", - sakė premjeras. "Su tuo reikia skaitytis", - pridūrė jis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder