Daniška animacija vaikams: ilgiausio „pimpio“ nuotykiai

Daniška animacija vaikams: ilgiausio „pimpio“ nuotykiai

Džonas Dilermandas turi išskirtinį lytinį organą. Tokį išskirtinį, kad gali su juo gelbėti žmones, graviruoti sienas, iškelti vėliavą ar net pavogti ledų vaikams.

Danijos nacionalinis transliuotojas DR sukūrė naują animacinį serialą 4–8 metų amžiaus vaikams apie Džoną Dilermandą, turintį ilgiausią penį pasaulyje, kuriuo jis nugali visus iššūkius, rašo „The Guardian“. Nenuostabu, kad toks filmukas sulaukė audringų diskusijų – ar galima tai rodyti vaikams.

Dalis danų pasmerkė tokią idėją apie vyrą, kuris negali kontroliuoti savo penio.

„Ar tikrai tai žinia, kurią mes norime nusiųsti vaikams tuo metu, kai vyksta #MeToo banga?“ – klausė danų rašytoja Anne Lise Marstrand-Jørgensen.

Pasak lytiškumo eksperto Christiano Groeso, vyriškų genitalijų iškėlimas – tai smūgis lyčių lygybei: „Norėta pasijuokti, kad tai nepavojinga, tačiau taip nėra.“

Vis dėlto psichologė Erla Heinesen Højsted, dirbanti su šeimomis ir vaikais, mano, kad tokia priešiška reakcija – perdėta.

„Džonas Dilermandas kalba su vaikais ir mąsto, kaip jie. Vaikai mano, kad genitalijos yra juokinga“, – teigė ji.

„Šou vaizduoja vyrą, kuris yra impulsyvus ir ne visada save kontroliuoja, daro klaidų – kaip ir vaikai, bet svarbiausia Dilermandas visada pasitaiso. Jis prisiima atsakomybę už savo veiksmus. Pavyzdžiui, kai moteris filmuke sako, kad jis turėtų laikyti savo penį kelnėse, jis klauso. Tai gražu. Jis elgiasi atsakingai“, – pridūrė psichologė.

Pasak jos, animacija – ne apie seksą ar lytis.

Į kritiką Danijos nacionalinis transliuotojas atsakė, kad galėtų lengvai sukurti animaciją apie moterį, kuri nesuvaldo savo vaginos, o esą svarbiausia – vaikams patiko Džonas Dilermandas. Danų kalboje, tiksliau, žargonu „dillermand“ reiškia „penio vyrą“, galbūt lietuviškiau – „pimpį“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder