Dėl vulkaninių pelenų Balyje įstrigę tūkstančiai keliautojų

Dėl vulkaninių pelenų Balyje įstrigę tūkstančiai keliautojų

Tūkstančiai turistų dėl vulkaninių pelenų toliau lieka įstrigę Indonezijos Balio saloje. Oro uostas, esantis už maždaug 60 km nuo Agungo ugnikalnio, liks uždarytas mažiausiai iki trečiadienio ryto, pranešė Transporto ministerija.

Vulkaniniai pelenai prasiskverbė iki skrydžių maršrutų, antradienį pareiškė žinybos. Baiminamasi, kad vulkaniniai pelenai gali pakenkti lėktuvų varikliams.

Balyje didėja baimė dėl didelio ugnikalnio išsiveržimo. Kalnas ir antradienį spjaudėsi dūmais ir pelenais. Gedė Suantika (Gede Suantika) iš Indonezijos vulkanologijos tarnybos sakė, kad debesys virš kraterio kilo į 3-4 km aukštį. Vulkano aktyvumas esą „ir toliau yra labai intensyvus“. Ir toliau lieka galioti „aukščiausias pavojaus laipsnis“.

„Tai, ką mes dabar stebime, yra maži sprogimai. Išstumiamos karštos dujos bei ištirpusių uolienų ir pelenų fragmentai, - sakė vulkanologijos ekspertas Deividas Pailas (David Pyle) iš Oksfordo universiteto. - Didelio išsiveržimo tikimybė yra didelė, tačiau tai dar gali užtrukti kelias dienas ar savaites“.

Per pastarąjį ugnikalnio išsiveržimą 1963 metais žuvo beveik 1 600 žmonių. Praėjusį rugsėjį kalnas vėl suaktyvėjo. Jau tada buvo paskelbtas aukščiausias pavojaus laipsnis. Tada į saugias vietas buvo evakuota per 140 000 žmonių. Spalio pabaigoje Agungo aktyvumas kurį laiką buvo sumažėjęs.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder