Kalbėdami apie Paryžiaus politiką romų atžvilgiu, Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime Briuselyje "aštriai apsižodžiavo" Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi (Nicolas Sarkozy) ir Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso). Anot Bulgarijos premjero Boiko Borisovo, girdint visų ES šalių lyderiams, N. Sarkozi pareiškė, kad "Komisija įžeidė Prancūziją", praneša agentūra AFP.
N. Sarkozi prieš tai atmetė bet kokią Europos Komisijos kritiką dėl kolektyvinio romų išsiuntimo ir dešimčių jų gyvenviečių nugriovimo. Komisija mano, kad tokie veiksmai yra nusižengimas ES teisei į apsigyvenimo laisvę ir todėl grasina Paryžiui teisinėmis priemonėmis.
Prancūziją ypač supykdė ES teisingumo komisarė Vivjana Reding (Viviane Reding), pareiškusi, kad Paryžius elgiasi kaip nacių laikais.
Vienas ES atstovas sakė, kad Ž. M. Barozas ginče su N. Sarkozi ryžtingai gynė Komisijos, kaip ES sutarčių sergėtojos, vaidmenį. Komisija, anot jo, ir toliau atliks savo darbą.
Jau prieš ES šalių lyderiams stojant pozuoti bendrai nuotraukai, N. Sarkozi atrodė pastebimai suirzęs ir demonstratyviai atsuko nugarą jam iš dešinės stovinčiam Komisijos pirmininkui.
Bulgarijos premjeras B. Borisovas sakė, kad susitikime nepavyko išlyginti svarstyklių tarp N. Sarkozi ir Ž. M. Barozo. Šalių lyderiai tik sutarė kitame viršūnių susitikime "ieškoti ilgalaikės strategijos, kad būtų rastas šios problemos sprendimas".
Pasak Austrijos kanclerio Vernerio Faimano (Werner Faymann), didelėms šalims, kokia yra Prancūzija, neturėtų būti daromos išimtys ES įstatymuose. Europos Komisija, anot jo, turi teisę nuspręsti, ar vyriausybė Paryžiuje, vykdydama kolektyvinę romų deportaciją, nusižengia ES
Rašyti komentarą