Europarlamentarai kritikavo pustuštę stiklinę

Europarlamentarai kritikavo pustuštę stiklinę

Ar stiklinė pusiau pilna, ar pusiau tuščia", - diskutavo Europos parlamentarai plenarienėje sesijoje Strasbūre liepos 3 d., kritikuodami Europos Vadovų Tarybą, kuri nesusitaria dėl priemonių migrantų ir prieglobsčio prašytojų srautams suvaldyti, dėl Europos bankų apsaugos ir Airijos sienos su Jungtine Karalyste po "Brexit".

Diskusiją pradėjo Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donald Tusk. Jis pažymėjo, jog EVT padarė pažangą ir priėmė pirmuosius svarbius sprendimus dėl karinio ES valstybių bendradarbiavimo stiprinimo, dėl migracijos ir prieglobsčio suteikimo reformos iškeldinant migrantus už ES ribų, taip pat biudžeto priemones, skirtas saugumui Afrikoje stiprinti.

Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Juncker iškėlė esminį diskusijos klausimą: "Ar stiklinė pusiau tuščia, ar pusiau pilna?".

"Galima sakyti, kad pusiau tuščia. Nepakanka pasakyti, kad bus stiprinamos ES sienos. 10 konkrečių ES sienų būtina stiprinti kuo skubiau. Neturime sudaryti Šiaurės Afrikoje neokolonistų įvaizdžio, mes neturime spręsti Afrikos problemų, bet turime spręsti problemas kartu su Afrika", - kalbėjo pirmininkas.

J.C. Juncer akcentavo sprendimų dėl Europos bankų apsaugos svarbą, pažymėjo, jog delsimas paliks be paramos 5000 mokslinių projektų, tūkstančiai studentų negalės dalyvauti mainų programose.

"Mėnesių mėnesiais laukiame Jungtinės Karalystės baltosios knygos, kurioje turi būti teisiškai išspręstas Airijos klausimas", - kalbėjo EK pirmininkas.

Daugelis europarlamentarų negailėjo kritiškų pastabų vadovams, apgailestavo, kad greičiausiai mažai kas pasikeis, o žmonės toliau mirs Viduržemio jūroje.

Debatų pradžioje kalbėjęs EP pirmininkas Antonio Tajani priminė, kad Parlamentas jau seniai laukia derybų dėl prieglobsčio politikos reformos pradžios, todėl paragino ES Tarybą pasitvirtinti savo poziciją remiantis kvalifikuotos daugumos principu. Jis pažymėjo, kad EP pasiūlymas yra puikus startas deryboms, nes yra tinkamai subalansuotas ir turi plačia EP narių paramą.

Savo ruožtu europarlamentarai apgailestavo, kad praėjus 10 metų nuo paskutinės finansų krizės, ES lyderiai iki šiol nesugebėjo patvirtinti reikiamų saugiklių, kurie leistų ateityje išvengti panašių krizių.

"Skandalas, kad Europosje nepadarome pažangos ir iki šiol neturime parengto dokumentų paketo, kaip spręsti migracijos problemą", sakė Udo Bullmann, atstovas iš Vokietijos.

Belgas Guy Verhofstadt pagrasino, jog Europos Parlamentas turėtų kreiptis į teismą dėl Europos Vadovų Tarybos nesugebėjimo veikti. Jo nuomone, Tarybos problema yra politinė. "Reikėtų Tarybą reikėtų užrakinti salėje ar pabėgėlių centre tol, kol nepriims sprendimų", - siūlė europarlamentaras.

Portugalas Joa Pimenta Lopes atkreipė dėmesį, jog Europoje stiprėja ksenofobijos ir rasizmo tendencijos. Europa virsta tvirtove.

Debatuose pasisakęs Lietuvos atstovas Europos Parlamente Rolandas Paksas pakartojo prieš trejus metus išsakytą poziciją, jog ES kvotų politika - niekinė, nes tik skatina migraciją. "Afrikos valstybėms turi būti siunčia visai kitokia žinia apie stiprinamas Europos Sąjungos sienas ir stiprinamą saugumą. Žmonės pavargo laukti ir laukia konkrečių sprendimų", - kalbėjo R. Paksas.

Graikijos atstovas Dimitris Avramopulas kolegas paragino liautis svarstyti ar stiklinė pilna, ar tuščia ir paragino atkreipti dėmesį Europos butelį, kuris pilnas idėjų ir pasiūlymų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder