Indonezija: Balyje suaktyvėjus Agungo ugnikalniui, atšaukta daugiau kaip 440 skrydžių

Indonezija: Balyje suaktyvėjus Agungo ugnikalniui, atšaukta daugiau kaip 440 skrydžių

Mažiausiai 445 skrydžiai, tarp jų - 196 tarptautiniai, atšaukti Indonezijos Balio salos oro uoste, kuris laikinai uždarytas dėl Agungo ugnikalnio suaktyvėjimo. Tai pirmadienį pranešė oro uosto atstovai.

Oro uosto darbas nutrauktas mažiausiai 18 valandų. Tai atsiliepė beveik 60 tūkstančių keleivių.

Anksčiau kai kurios aviacijos kompanijos, tarp jų - Australijos „Jetstar“, „Virgin Australia“ ir „Qantas“, paskelbė nutraukiančios skrydžius į Balį dėl stichijos keliamo pavojaus.

Pirmadienį Indonezijos valdžia padidino iki maksimalaus pagal keturių balų skalę suaktyvėjusio Agungo ugnikalnio keliamos grėsmės lygį. Prie ugnikalnio uždrausta artintis mažesniu kaip 8 kilometrų atstumu, o kai kuriose vietose ši zona išplėsta iki 10 kilometrų. Pelenų stulpai iki šiol kilo į 3,4 kilometro aukštį. Specialistų duomenimis, dabartinis ugnikalnio aktyvumas rodo didelę galingo išsiveržimo tikimybę.

1963 metais per Agungo ugnikalnio išsiveržimą daugiau kaip 1,5 tūkstančio žmonių žuvo, o dar apie 100 tūkstančių neteko pastogės. Didžiausias pasaulyje Indonezijos salynas, kurį sudaro 18 tūkstančių salų, yra vadinamajame Ramiojo vandenyno Ugnies žiede, todėl tektoninių kataklizmų čia būna vidutiniškai 5-6 kartus per dieną. Iš viso čia yra daugiau kaip 500 ugnikalnių, iš jų veikiančių - 127. Aktyviausiu laikomas Merapio ugnikalnis tankiausiai apgyvendintoje pasaulio saloje Javoje. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder