Izraelio parlamentas patvirtino naująją šalies vyriausybę

Izraelio parlamentas patvirtino naująją šalies vyriausybę

Izraelio parlamentas pirmadienio vakarą patvirtino naująją ministro pirmininko Benjamino Netanjahu (Benyamin Netanyahu) vyriausybę. Koalicijos laukia "didžiausi iššūkiai nuo valstybės įkūrimo 1948-aisiais", - Jeruzalėje pareiškė premjeras.

Izraelio egzistavimui vis dar kyla pavojus, piliečių saugumas yra aukščiausias prioritetas, kalbėjo B. Netanjahu deputatams. Jis pabrėžė, kad Iranas ir toliau siekia pasigaminti branduolinę bombą.

Centro dešiniąją vyriausybę kartu su B. Netanjahu sudaro 22 ministrai. Jo koalicija, kuriai priklauso dešinės pakraipos aljansas "Likud-Beitenu", dešinioji Naujakurių partija bei dvi politinio centro partijos, Knesete turi 68 balsus iš 120.

Vyriausybei pritarta likus dviem dienoms iki JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) pirmojo vizito Izraelyje. Posėdžio pradžioje Knesetas naujuoju savo vadovu išrinko Julį Ėdelšteiną (Juli Edelstein) iš "Likud-Beitenu" aljanso.

Jairas Lapidas (Jair Lapid), Ateities partijos pirmininkas, tapo naujuoju finansų ministru, Naftalis Benetis (Naftal Bennett) iš partijos "Žydų namai" - ekonomikos ir prekybos ministru. Gynybos ministerijai vadovaus Mošė Jalonas (Mosche Jaalon) iš "Likud-Beitenu".

Buvusi užsienio reikalų ministrė Zipi Livni (Zipi Livni) vadovaus Teisingumo ministerijai ir perims atsakomybę dėl galimų taikos derybų su palestiniečiais.

B. Netanjahu savo kalboje pabrėžė, kad Izraelis ir toliau yra suinteresuotas taika su palestiniečiais ir pasirengęs "istoriniam kompromisui".

Tačiau naujoji Izraelio vyriausybė yra dar palankesnė naujakuriams nei ligšiolinė. Ypač įtakingos ministerijos yra politikų, aiškiai pasisakančių už žydų gyvenviečių plėtrą, rankose.

Tačiau palestiniečiai žada derėtis tik tada, kai Izraelis nutrauks savo gyvenviečių statybas okupuotose palestiniečių teritorijose.

Buvęs užsienio reikalų ministras Avigdoras Lybermanas (Avigdor Lieberman) pirmadienį žurnalistams sakė, kad nesitiki persilaužimo Artimųjų Rytų taikos procese.

B. Netanjahu pradžioje pats vadovaus Užsienio reikalų ministerijai, taip laikydamas postą svarbiausiam savo aljanso partneriui A. Lybermanui, prieš kurį šiuo metu vyksta teismo procesas, tačiau kuris siekia grįžti prie ministerijos vairo.

Naujoji vyriausybė ketina aktyviau nei iki šiol nagrinėti vidaus politinius klausimus, tarp jų - reikalavimą dėl visuotinės karinės tarnybos ir aukštų maisto produktų kainų mažinimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder