Lenkijos Senatas priėmė ginčytiną holokausto įstatymą

Lenkijos Senatas priėmė ginčytiną holokausto įstatymą

Lenkijos Senatas priėmė prieštaringai vertinamą holokausto įstatymą. Aukštieji parlamento rūmai naktį į ketvirtadienį 57 balsais „už“ ir 23 „prieš“, dviem senatoriams susilaikius, pritarė įstatymo projektui. Šis numato piniginę baudą ar iki trejų metų laisvės atėmimo bausmę Lenkijos piliečiams ir užsieniečiams, kurie nacių mirties stovyklas okupuotoje Lenkijoje klaidingai vadins „lenkų stovyklomis“ ar kaltins Lenkijos valstybę bendrininkavimu su naciais.

Izraelio vyriausybė savaitgalį pareiškė protestą dėl įstatymo, kuris, jos nuomone, gali padėti slėpti lenkų nusikaltimus prieš žydus per Antrąjį pasaulinį karą. „Istorijos negalima pakeisti, o holokausto negalima neigti“, - pareiškė Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu. Jis ir jo kolega iš Lenkijos Mateuszas Morawieckis sutarė ginčą spręsti dialogu.

Susirūpinimą dėl įstatymo trečiadienį pareiškė ir JAV valstybės departamentas. „Mes suprantame, kad tokie išsireiškimai, kaip „lenkų mirties stovyklos“, yra neteisingi, gali klaidinti ir žeisti“, - sakė atstovė. Tačiau JAV vyriausybė esą būgštauja, kad įstatymas gali pakenkti žodžio laisvei ir istoriniams debatams. Be to, tai gali turėti „padarinių strateginiams interesams ir Lenkijos santykiams, susijusiems su Jungtinėmis Valstijomis ir Izraeliu“. Dėl galimų nesutarimų „naudos turėtų tik mūsų priešininkai“, pabrėžė atstovė. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder