Minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Šiandien, sausio 27-ąją, minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną 1945-aisiais buvo išvaduota Aušvico–Birkenau koncentracijos stovykla  Lenkijoje, kurioje naciai nužudė  daugiau kaip milijoną žydų. Minint 72-ąsias išvadavimo metines, Aušvico memorialo teritorijoje vyks iškilmės, kuriose dalyvaus buvę stovyklos kaliniai, šalies vadovai ir užsienio diplomatai, tarp jų – Rusijos ir Izraelio.

Svarbiu šių metinių minėjimo elementu bus buvusio Aušvico–Birkenau konclagerio muziejuje atidaryta  nauja ekspozicija, kurioje pirmą kartą bus parodyti  asmeniniai iki paskutinės gyvenimo akimirkos saugoti  šios mirties stovyklos aukų daiktai.  Jie buvo  rasti 1967 metais archeologinių tyrimų metu konclagerio dujų kameros ir krematoriumo griuvėsių  vietose.  Dėl neaiškių priežasčių didžioji tų unikalių  eksponatų dalis  pusę amžiaus išgulėjo užmiršta dėžėse viename iš Lenkijos mokslų akademijos pastatų ir buvo atrasta tik pernai vasarą. 

Muziejaus pateikiamais duomenimis,  šiame  nacių vokiečių okupuotos Lenkijos teritorijoje įsteigtame  naikinimo komplekse buvo nužudyta daugiau kaip 1 mln. 100 tūkst. žmonių, daugiausia žydų, taip pat  lenkų, romų, į nelaisvę paimtų Raudonosios armijos karių ir kitų pasipriešinimo dalyvių.

1947 metais, praėjus dviem metams po karo, buvusių kalinių  ir Lenkijos vyriausybės pastangomis, Aušvico ir Aušvico–Birkenau konclagerių teritorijoje buvo įsteigtas memorialinis muziejus, kuris šiemet minės 70-ąsias metines.  Pernai muziejų aplankė  daugiau kaip 2 milijonai žmonių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder